slovačko prvenstvo

Debakl Dinamovog protivnika u Ligi prvaka; na svom je terenu izgubio čak 5:0

01.09.2024 u 18:07

Slovan iz Bratislave, protivnik Dinama u Ligi prvaka, doživio je težak poraz u 6. kolu slovačkog prvenstva. Na svom je terenu u derbiju kola Slovan izgubio čak 5:0 od Žiline

Nogometaši Slovana iz Bratislave na svom su terenu doživjeli šokantni poraz u derbiju 6. kola slovačkog prvenstva.

Žilina je doslovno razbila Slovan 5:0 i tako se probila na drugo mjesto prvenstvene ljestvice, sa samo bodom manje od još uvijek vodećeg Slovana.

Nakon prvih 45. minuta utakmice Žilina je vodila 2:0 golovima Kapralika (32) i Hranice (41). U nastavku susreta se agonija Slovana nastavila jer su gosti nemilice zabijali i doslovno deklasirali jednog od Dinamovih protivnika u Ligi prvaka ove sezone.

Duriš je u 58. minuti zabio za 3:0, da bi sudbinu Slovana zaključio Sauer s dva gola u samoj završnici (82. i 90. minuta). Uz napomenu da je Sauer ušao u 81. minuti. Marko Tolić je za Slovan igrao od 46. minute, no uklopio se u sivilo domaće momčadi.

Podsjetimo, Dinamo gostuje u Bratislavi kod Slovana u sklopu 4. kola Lige prvaka i taj je dvoboj na rasporedu 5. studenoga.