REMI NA EMIRATESU

Arsenal i Manchester City priuštili navijačima pravu dramu

13.09.2014 u 16:08

U derbiju četvrtog kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal i Manchester City su na stadionu Emirates pred 59.000 gledatelja odigrali 2-2

City je vodio 1-0, Arsenal okrenuo na 2-1, no gosti su u završnici susreta izjednačili, a potom u sudačkoj nadokandi dva puta uzdrmali okvir gola.

Aktualni prvak je poveo u 28. minuti golom Sergia Aguera, no Arsenal je u drugom dijelu uspio preokrenuti rezultat golovima jacka Wilsherea (63) i Alexisa Sancheza (74). Sedam minuta prije kraja susreta Martin Demichelis je izjednačio. U sudačkoj nadoknadi City je mogao i do tri boda, no Aleksandar Kolarov i Edin Džeko su pogodili vratnice.

Za Arsenal je od prve minute zaigrao Welbeck koji je u posljednjim trenucima prijelaznog roka stigao iz Manchester Uniteda.

Bio je to treći remi Arsenala u prva četiti kola uz jednu pobjedu, dok City ima dvije pobjede, remi i poraz.

Nogometaši Aston Vile šokirali su Liverpool pobijedivši na Anfieldu 1-0. Pogodak odluke zabio je Gabriel Agbonlahor u devetoj minuti utakmice. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je za 'Redse' cijeli susret. Ovom pobjedom Villa je skočila na drugo mjesto ljestvice sa 10 bodova, dva manje od lidera Chelsea.

Nogometaši Chelsea upisali su i četvrtu uzastopnu pobjedu nakon što su na Stamford Bridgeu porazili Swansea City 4-2. Junak susreta bio je Brazilac sa španjolskom putovnicom Diego Costa koji je postigao prva tri gola za 'Bluese'. Costa na kontu ima već sedam golova u prva četiri ligaška kola. Pogodak za londonski sastav zabio je i Loic Remy (80), dok su strijelci za goste bili John Terry (11-autogol) i Jonjo Shelvey (86).

Southampton je deklasirao Newcastle United 4-0, Everton je na gostovanju pobijedio WBA 2-0, a gostujuće bodove osvojio je i Leicester City porazivši Stoke City 1-0. Sunderland i Tottenham su odigrali 2-2, a na utakmici Crystal Palace - Burnley nije bilo golova.