PREKRASNI GOLOVI

Arsenal razmontirao Liverpool i izbacio ga iz utrke

04.04.2015 u 15:41

Liverpool je bio imao 13 ligaških utakmica u nizu bez poraza, no nakon Manchester Uniteda pobijedio ih je i Arsenal i momčad Dejana Lovrena miljama je daleko od cilja zacrtanog na početku sezone

Arsenal je na svom Emiratesu slavio sa 4:1 (3:0), a najbolji pojedinac Liverpoola bio je vratar gostiju Mignolet. To dovoljno govori o nadmoći 'topnika' koji su tako upisali i devetu domaću ligašku pobjedu u nizu te se privremeno probili na drugo mjesto ligaškog poretka. Od vodećeg Chelseaja ih dijeli samo četiri boda, no momčad Mourinha u ovom trenutku ima dvije odigrane utakmice manje.

Kolo Toure i Mammadou Sakho u samom su startu poklonili dvije prilike agilnom Arsenalu, no Mignolet je sjajnim reakcijama spriječio brzo vodstvo domaćih. Zatim je svoje razdoblje imao Liverpool... Marković je izišao sam pred Ospinu i neprecizno dodao usamljenom Sterlingu, a nakon još dvije propuštene poluprilike redsa došla je odluka.

20-godišnji španjolski bek Bellerin pogodio je u 37. minuti od Mignoletove stative, četiri minute zatim lijepo je iz slobodnjaka pogodio i Mesut Özil da bi uoči odmora topovskim udarem pogodio i Alexis Sanchez i Liverpool je bio razoružan.

Nastavak je donio gledljivu igru, ali bez ikakvih naznaka rezultatskih komplikacija, a Dejan Lovren proveo je dvoboj na klupi iako u sastavu zbog kazne nije bio vođa obrane redsa Martin Škrtel. Trener Rodgers procijenio je da su mu i Toure i Sakho povoljnija rješenja od još uvijek ozljedom načetog Lovrena...

Za 3:1 s bijele točke je u 75. minuti postavio gostujući kapetan Jordan Henderson nakon prekršaja na Sterlingu, no do isteka je još Monreal pogodio vratnicu Liverpoola (malo prije Emre Can je dobio crveni karton), a zatim je u nadoknadi Giroud još jednim prekrasnim golom postavio konačnih 4:1 i počelo je zasluženo slavlje Arsenea Wengera, igrača i navijača Arsenala.

Pred redsima je repriza četvrtfinalnog ogleda FA kupa kod Blackburna, njihov posljednja prilika da ovu sezonu učine relativno podnošljivom. Arsenal svoj juriš na vrh nastavlja gostovanjem kod Burnleya idućeg kola.