nba liga

Bojan Bogdanović zabio 13 koševa u pobjedi Jazza, Chris Paul sa Sunsima je 'sredio' LA Lakerse i stigao do rekorda

23.10.2021 u 10:11

Utah Jazz hrvatskog košarkaša Bojana Bogdanovića pobijedio je sinoć u gostima 110:101 Sacramento Kings, a hrvatski je reprezentativac u toj pobjedi sudjelovao s 13 koševa...

Do tog je učinka Bojan Bogdanović došao u 33:39 minuta na terenu šutom iz igre 5/11 (trice 2/5), a tome je dodao pet skokova, asistenciju i ukradenu loptu. Najbolji pojedinac Utaha bio je Donovan Mitchell s 27 koševa, dok je Rudy Gobert dodao 17 koševa i 20 skokova. Ovo je bila 14. pobjeda Utaha nad Sacremntom u 16 susreta.

Kod Kingsa najbolji je bio Harrison Barnes s 25 koševa i 14 skokova, dok je Buddy Hield ubacio 24 koša, od čega šest trica.

Phoenix Suns su također na gostovanju 115:105 svladali LA Lakerse, a večer je obilježio Chris Paul koji je utakmicu završio s 23 koša i 14 asistencija. Kada je u drugoj četvrtini zabio slobodno bacanje došao je do 20.000 koševa u karijeri i ujedno je postao prvi igrač u povijesti NBA koji je sakupio toliko koševa uz 10.000 asistencija.

Paul je 47. košarkaš u NBA koji je zabio 20.000 koševa, a ukupno je peti u povijesti po broju asistencija.

Devin Booker je pomogao Paulu s 22 koša, a Mikal Bridges je ubacio 21 koš.

LeBron James je bio najučinkovitiji u redovima poražene momčadi s 25 koševa, dok je Anthony Davis zabio 22 i ugrabio 14 skokova.

Brooklyn Nets su upisali prvu pobjedu, nadigravši na gostovanju Philadelphia Sixerse 114:109. Kevin Durant je upisao triple-double s 29 koševa, 15 skokova i 12 asistencija. Pratili su ga LaMarcus Aldridge s 23 koša, od čega je devet zabio u zadnjih pet minuta u kojoj su Nets napravili seriju 16:1, i James Harden s 20 koševa, osam asistencija i sedam skokova.

Denver Nuggets su upisali drugu pobjedu, svladavši San Antonio Spurse 102:96 na krilima svog MVP-ja Nikole Jokića koji je utakmicu završio s 32 koša, 16 skokova i sedam asistencija.

New York Knicks, koji su prije dva dana pobijedili Boston, sada su 121:96 bili bolji od Orlanda. Evan Fournier, koji je u Orlandu igrao sedam sezona, sinoć je za pobjedu Knicksa zabio 18 koševa, dok je Julius Randle ubacio 21 koš uz 10 skokova i sedam asistencija. Luka Šamanić nije igrao za Knickse.

Washington Wizards su, predvođeni Spencerom Dinwiddieom (34 koševa) pobijedili Indiana Pacerse 135:134 nakon produžetka, a pobjedu im je osigurao Davis Bertans tricom 34,4 sekunde prije kraja.

Chicago je 128:112 bio bolji od New Orleans Pelicansa. Lonzo Ball je upisao triple-double sa 17 koševa, 10 asistencija i isto toliko skokova, dok je Zach LaVine ubacio 32 koša. Charlotte Hornets su 123:112 pobijedili Cleveland Cavalierse zahvaljujući Milesu Bridgesu koji je utakmicu završio s 30 koševa.

Nakon poraza u prvoj utakmici Toronto Raptors su 115:83 na gostovanju svladali Boston Celticse, a Houston Rockets su kod kuće s visokih 124:91 bili bolji od Oklahoma City Thundera.