Borbeni Osijek se spasio od poraza protiv Dinama!

22.02.2015 u 19:29

• +3

MAXtv Prva liga, 22. kolo: Osijek - Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Mrkonjic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka odigrali su u 22. kolu MAXtv Prve lige protiv Dinama 1:1 u Gradskom vrtu, zahvaljujući golu Jasmina Mešanovića u 84. minuti…

Mamićev Dinamo doživio je svoj prvi neuspjeh nakon zimske pauze. Protiv Osijeka u Gradskom vrtu 'modri' nisu stvorili dovoljan broj prilika i na kraju su zasluženo kažnjeni, a Osijek je nakon impresivne pobjede protiv Splita pod Ivom Šuškom ostvario još jedan značajan uspjeh u borbi za opstanak.

Po kišom natopljenom terenu Osijek je bolje otvorio utakmicu, a početnu dominaciju mogao je okruniti pogotkom u 17. minuti, no udarac Bralića glavom nakon kornera Matel je uspio zaustaviti na gol liniji, da bi u sljedećoj akciji atraktivne škarice Vojnovića završile udarcem malo iznad gola.

Dinamo je to ubrzo kaznio. Zbunjena obrana Osijeka dopustila je da Domagoj Pavičić izađe sam pred Mikulića, a pojačanje gostiju u drugom dijelu MAXtv Prve igre to je kaznilo rutinskim pogotkom.

Do odmora još valja istaknuti opasan udarac Pjace koji je otišao malo iznad osječkog gola te izvrsnu intervenciju Eduarda koji se bacio u noge Peroševiću i zaustavio ga u čistoj gol prilici.

U drugom dijelu činilo se kako Dinamo kontrolira utakmicu, a u 55. minuti sve je trebalo biti riješeno, no prodor Pinta i ubacivanje samom Henriquezu na drugu stativu nije bilo precizno i propala je velika prilika.

U samoj završnici vidjeli smo nervozni duel Henriqueza i Matasa u kojem su se obojica izvukli samo sa žutim kartonom, a onda je u 84. minuti zaspala obrana gostiju, a Jasmin Mešanović iz blizine zabio za 1:1.

Do kraja susreta nije bilo više golova, a Dinamo je ovim kiksom dao priliku Rijeci da se malo približi, dok je Osijek prešao Istru i pokazuje ambicije osigurati opstanak i prije same završnice sezone