NJEMAČKI KUP

Borussia (D) lakoćom kod četvrtoligaša; RB Leipzig oporavio se nakon početnog šoka

17.08.2024 u 20:33

Nakon minhenskog Bayerna i nogometaši Borussije Dortmund i RB Leipziga uvjerljivim su pobjedama startali u njemačkom Kupu.

Bayern je u petak na gostovanju porazio SSV Ulm sa 4:0, Borussija je u subotu kao gost svladala četvrtoligaša Phönix Lübeck sa 4:1, a RB Leipzig je na gostovanju identičnim rezultatom porazio Rot-Weiss Essen sa 4:1.

Njemački prvak i pobjednik Kupa, Bayer Leverkusen će zbog večerašnjeg ogleda protiv Stuttgarta u Superkupu, igrati protiv Carl Zeiss Jene tek 28. kolovoza.

Borussia je rutinski odradila posao, već nakon prvog poluvremena je vodila sa 3:0 golovima Waldemara Antona (3), Emrea Cana (31) i Juliana Brandta (45).

Obianna Iloka je smanjio u 55. minuti, da bi konačnih 4:1 postavio Julien Duranville u 62. minuti.

Trećeligaš je šokirao Leipzig golom Ramiena Safija u drugoj minuti, međutim Leipzig je do poluvremena okrenuo rezultat golovima Benjamina Šeška (12) i Loisa Opende (40).

U nastavku među strijelce se upisao u 84. minuti i novo pojačanje Antonio Nusa, koji je stigao iz Club Bruggea, te Xavi Simons u 87. minuti.

Borussia Mönchengladbach je kao gost sa 3:1 porazila Erzgebirge Aue sa 3:-1.

Domaćin je poveo već u osmoj minuti golom Mike Clausena, no Borussia je izjednačila u 35. minuti golom Francka Honorata. Gosti su u posljednjim trenucima prvog dijela mogli okrenuti rezultat, ali Julian Weigl nije realizirao kazneni udarac.

Ipak, u nastavku susreta Luca Netz u 52. i Alassane Plea u 70. minuti donijeli su pobjedu gostima iz Mönchengladbacha.

Union Berlin je s minimalnih 1:0 pobijedio četvrtoligaša Greifswalder. Gol odluke zabio je belgijski napadač Yorbe Vertessen u 67. minuti.

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović nije igrao za berlinski sastav jer je bio na operaciji gležnja i čeka ga oporavak u trajanju od nekoliko mjeseci. Za Union nije nastupio niti Ivan Prtajin koji je u glavni njemački grad stigao iz Wehena.

Još 15 utakmica prvog kola na rasporedu je u nedjelju i ponedjeljak.