SP U FUTSALU

Brazil razbio Hrvatsku, a nakon 15 minuta bilo je 1:1

17.09.2024 u 18:44

Hrvatska futsalska reprezentacija je u drugoj utakmici Svjetskog prvenstva u futsalu koje se igra u Uzbekistanu doživjela težak poraz od Brazila

Pito je u 13. minuti doveo Brazil u vodstvo, dvije minute kasnije izjednačio je Marinović. Uslijedila je kanonada Brazilaca koji su u tri minuta zabili tri gola. Zuffo je u 17. doveo Brazil u vodstvo 2:1, Marcel u 18. povećao na 3:1, a Neguinho u 19. na 4:1. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

Golijada se nastavila i u drugom poluvremenu. Od 24. do 29. minute Marcel, Pito i Guilherme su zabili tri nova gola za vodstvo Brazila 7:1. Santos je u 37. povećao na 8:1. Bio je to konačni rezultat susreta.

Hrvatski futsalaši u prvom su kolu skupine B izgubili od Tajlanda 2:1, a Brazil je pak s 10:0 lakoćom svladao Kubu. Brazilci su peterostruki svjetski prvaci i glavni favoriti za naslov na prvenstvu.