Briljantan pogodak Benka, Kouassi izjednačio

Jadranski derbi, igra se na Kantridi (19 sati, Arenasport3=. Goropadna Rijeka pokušat će u velikom tjednu, doći do bodova nad velikim rivalom Hajdukom. No, i splitski sastav gaji iste nade. Tekstualni prijenos pratite na tportalu. Sve golove možete vidjeti na tportalu

Rijeka - Hajduk 1:1

Rijeka: Vargić, Tomečak, Knežević, Marić, Bertoša, Maleš, Pokrivač, Kvržić, Močinić, Sharbini, Benko
Hajduk: Kalinić - Vršajević, Maloča, Milović, Jozinović - Sušić, Pašalić - Kouassi, Iluridze, Bukva - Maglica

Završila je utakmica
90' opet Krstanović promašuje izglednu priliku
90' pred igračima je četiri minute sudačke nadoknade
88' Kalinić spašava Hajduk. Tomečak je dao za Krstanovića koji je opalio iz prve
87' Rijeka u ovim posljednjim minutama pokušava postignuti toliko željeni pogodak
85' ulazimo u samu završnicu utakmice
70' Hajduk je posljednjih minuta momčad koja dominira, tako je Iluridze imao veliku prigodu, ali je Vargić obranio
60' utakmica je na trenutak prekinuta zbog bakljade Torcide
59' Hajduk je izjednačio iz prekida. Nakon kornera, najspretniji je bio Kouassi koji iz blizine pogađa

Rijeka - Hajduk 1:1 - Kouassi u 59. minuti donosi izjednačenje

9' gool za Hajduk, strijelac Kouassi nakon kornera
53' opasnost po Hajduk, ali prošlo je bez problema
47' Iluridze se dobro snašao na rubu šesnaesterca, no u posljednji tren domaća je obrana reagirala i spriječila opasniju situaciju
46' krenulo je prvo poluvrijeme
45' završilo je prvo poluvrijeme
42' Bukva je prošao čuvara, ubacio do Maglice, no u posljednji tren se ukazao Vargić
37' Jozinović je pronašao Kouassija, no Vargić je ogranio. Jedna od boljih akcija bijelih
32' Rijeka je uporna u napadima, dok Hajduk izgleda poljuljano nakon primljenog pogotka
29' nastavlja Rijeka s napadima koji većinom kreću s krila
25' nakon ubačaja Tomečaka, Benko je iz prve iz voleja u stilu Van Bastena matirao Kalinića

Rijeka - Hajduk 1:0 - Benko u 25. minuti postiže briljantan pogodak

25' goool za Rijeku! Leon Benko postiže eurogol
22' Sharbini se krasno oslobodio svog čuvara, ubacio u kazneni prostor, no Kvržić promašuje loptu
17' Tomečak je skoro koljenom postigao autogol, lopta je otišla uz stativu
14' prilično je mirno na Kantridi, jedini udarac u gol bio je onaj Maglice u devetoj minuti
9' Hajduk prijeti preko Maglice, no Vargić brani
8' domaćini su puno konkretniji u ovom prvom dijelu utakmice
6' prvo zaleđe na utakmici u kojem se našao Leon Benko
4' u uvodnim minutama nešto malo više loptu u svom posjedu imaju domaćini
1' započela je utakmica, prvi su s centra krenuli domaćini
0' Kantrida je ispunjena do posljednjeg mjesta, a sve je počelo minutom šutnje za Vlatka Markovića

Pred Rijekom je 'ubitačni' ritam. Hajduk, Betis pa Dinamo, to je raspored koji čeka igrače trenera Keka slijedećih dana. No, prvo su na meniju Hajduk koji na Kantridu dolaze po bodove.

'Očekivanja su velika i optimist sam po do sadašnjim igrama Rijeke i Hajduka. Mi smo po igrama i po bodovima podjednaki i sigurno će biti neizvjesna utakmica, a teren će pokazati tko je bolji', kazao je u najavi Igor Tudor.

Gledajući statistiku Hajduk je puno uspješniji od Rijeke u međusobnim susretima.

'Stiže nam ambiciozan i kvalitetan protivnik, zato najmanje što mi moramo napraviti jest biti jednako kvalitetni. Neće biti jednostavno jer ovakvu utakmicu može odlučiti jedan zalutali udarac, potez kvalitetnog pojedinca ali mislim da će kvaliteta ekipe presuditi', oprezan je domaći strateg.