17.02.2015 u 22:35

• +12

Liga prvaka osmina finala

Izvor: Reuters / Autor: Valentyn Ogirenko

Nastavlja se najjače nogometno natjecanje Liga prvaka. U utorak su na rasporedu dvije prve utakmice osmine finala, PSG dočekuje Chelsea, a Šahtar je domaćin Bayernu. Tekstualni prijenos pratite od 20.45 na tportalu, a kod nas možete vidjeti i golove s tih susreta

PSG – Chelsea 1:1

90+1' - kraj utakmice
90' - igrač utakmice je Courtois, sada je fenomenalno skinuo udarac glavom ibrahimovića
80' - novi zicer za PSG, Cavani je izašao pred golmana Chelsea s lijeva iskosa, pucao špicom, ali pored vratnice
67' - velika borba, no opet je to razdoblje bez pravih udaraca prema vratima
59' - kakva prilika za PSG, Courtois je nogom iz blizine zaustavio udarac Ibrahimovića, a u nastavku akcije na odbijenu loptu je natrčao Lavezzi i umjesto praznog gola pogodio jednog Chelseajevog igrača
54' - 1:1 - GOOOL - ubačaj s lijeve strane i Cavani neometan iz blizine

50' - domaćin nema rješenja, kada ima loptu svi Chelseajevi igrači su na svojoj polovici
46' - krenuo je drugi dio

45' - Ibrahimovićev slobodnjak s desna iskosa preko grede, kraj prvog dijela
36' - 0:1 - GOOOL - Terryjev ubačaj s lijeve strane, Cahill je petom prebacio za Ivanovića koji je glavom zatresao mrežu, uspješna suradnja tri braniča Chelsea

33' - cavani glavom nakon kornera, a golman Chelsea je sjajnom intervencijom spriječio pogodak
30' - jedno vrijeme je PSG pritisnuo goste, ali bez pravog učinka
20' - premalo smo vidjeli od obje momčadi s obzirom da su na travnjaku igrači koji zajedno vrijede stotine milijuna eura
11' - odlično je na jedan ubačaj utrčao Matuidi, a još bolje njegov udarac glavom obranio Courtois
8' - bez obzira na brojne zvijezde na terenu u uvodu se igra oprezno, bez prevelikog rizika, nema ozbiljnijih situacija
1' - počela je utakmica na Parku prinčeva

PSG: Sirigu - van der Wiel, Silva, Marquinhos, Maxwell - David Luiz, Verratti, Matuidi - Lavezzi, Ibrahimović, Cavani.
Chelsea: Courtois - Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta - Ramires, Matić - Willian, Fabregas, Hazard - Diego Costa.

Šahtar – Bayern 0:0

90+4' - kraj utakmice
85' - sve je izglednije kako neće biti golova, Šahtaru je ovo prva službena utakmica u 2015. i to bi bio pravi podvig
80' - ni s igračem više Šahtar ne može složiti opasnost pred Bayernovim vratima
75' - Guardiola je tek sada ubacio pravog napadača, Lewandowski je u igri umjesto Götzea
65' - Xabi Alonso je dobio drugi žuti karton pa je tako u svojoj 100. utakmici isključen
57' - nervoza u Lvivu, Ribery je ušao u sukobe prvo sa Srnom pa s Douglasom Costom
51' - u uvodnim minutama nastavka jasno je kako ćemo gledati reprizu prvih 45 minuta, Bayern će kontrolirati loptu
46' - početak drugog poluvremena

45' - kraj prvog dijela
38' - Srna je požutio
31' - opet je imao priliku Müller, ali zasad to nije njegova večer
25' - dobre intervencije Neuera nakon pokušaja Rakitskija
24' - spomenimo kako Xabi Alonso igra 100. utakmicu u Ligi prvaka, a zaradio je žuti karton
18' - ukrajinski igrači presingom ne daju mira suparniku, ali Bayernovi igrači kontroliraju loptu
11' - Robben je provozao obranu Šahtara, ali to Müller nije iskoristio
10' - Bayern dominira bez obzira što domaćin ima glasnu potporu, a s tribina odjekuje 'Ukrajina, Ukrajina'
2' - nova odlična situacija za goste, Schweinsteigerov volej nije bio precizan
1' - počela je utakmica u Donjecku, Bayern je krenuo žestoko, Pjatov je zaustavio udarac Rafinhe

- zbog ratne situacije Šahtar je domaćin u Lvivu, a ne u svojem Donjecku. Darijo Srna igra od prve minute, a kapetan je najavio kako će se boriti za cijelu Ukrajinu

Šahtar: Pyatov - Srna, Kucher, Rakitskiy, Shevchuk - Fred - Douglas Costa, Fernando, Alex Teixeira, Taison - Luiz Adriano.
Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Alaba - Bernat, Xabi Alonso, Schweinsteiger -  Robben, Götze, Ribéry - Müller

Kako i gdje gledati Ligu prvaka

Osim na MAXtv-u (Arenasport) utakmice Lige prvaka možete gledati i na pay per view online servisu Match.tportal.hr. Članovi communityja Tribina.hr imat će prilike prijenose utakmica pratiti u sklopu tog community portala.

'Kao trener Barcelone igrao sam protiv Šahtara pet puta i svaki put je bilo teško, bez obzira što smo imali vrhunsku momčad. Jednom su nas čak i pobijedili u Barceloni, u Superkupu smo do pobjede došli tek nakon produžetaka. Lucescu je vrhunski trener koji je okupio vrhunske igrače. Njihov napadački potencijal je ogroman i neće nam biti lako', pun je hvale trener Bayerna Guardiola za današnje domaćine.

'Bayern je samo u 2015. odigrao četiri službene utakmice, pa njihov trener jako dobro zna potencijal svoje momčadi i igrača. S druge strane mi smo igrali samo prijateljske utakmice i ja ću detaljniju analizu mogućnosti mojih igrača moći napraviti tek nakon prvih 90 minuta protiv Bayerna. Oni su apsolutni favoriti, u posljednjem prvenstvenom susretu pobijedili su sa 8-0 i tome se nema što dodati', najavio je Lucescu, strateg Šahtara.

---------------------------------------------------------------------------------------------

'Nikoga se ne bojimo, ali znamo da ima jakih rivala. Prošle sezone bili smo blizu, ali momčad nije igrala na ovako visokoj razini. Sada sanjamo o konačnom uspjehu, ali moramo se čuvati morskih pasa jer u ovom oceanu ima ih nekoliko. Svidjelo mi se plivati s njima, učinio sam to jednom u Francuskoj Polineziji, iako nisam želio ići, ali su me žena i djeca nagovorili', slikovit je bio karizmatični trener Chelsea Mourinho uoči ogleda u Parizu.

'Situacija nije idealna, ali moramo je prihvatiti. Igrat će oni koji su potpuno spremni. Imamo dovoljno kvalitetnih igrača s iskustvom u ovakvim utakmicama', prokomentirao je trener PSG-a Blanc.