SERIE A

Čudesna golijada Fiorentine i Intera; Perišić strijelac u porazu

22.04.2017 u 22:52

U derbiju 33. kola Talijanske lige Fiorentina je u Firenci porazila Inter s 5:4, a gol za goste postigao je Ivan Perišić

'Viole' su u najboljoj utakmici prvenstva slavile velikim preokretom nakon što su gubile s 1:2, da bi potom od 63. do 70. minute zabili tri gola, a njihov igrač Bernadeschi je promašio i jedanaestererac. Inter se vratio s dva gola u završnici i čak su mogli i do remija.

Junak dvoboja bio je Matias Vecino s dva gola (23, 64), a za prvi mu je asistirao Hrvoje Milić. U 29. minuti je Inter izjednačio pogotkom Ivana Perišića, a pet minuta kasnije Mauro Icardi je doveo milansku momčad u vodstvo.

Davide Astori (63) i Khouma Babacar (70, 89) su dali preostale golove za Fiorentinu, a Icardi je u 88. minuti smanjio na 3:5 na asistenciju Perišića, a u drugoj minuti sudačke nadoknade Icardi postiže i treći gol za konačnih 4:5.

Nikola Kalinić  nije bio u sastavu Fiorentine, a Milić i Milan Badelj su odigrali cijeli susret, kao i Perišić kod Intera, a Marcelo Brozović je ušao u 76. minuti.  U zadnjih pet kola Inter je od 15 bodova osvojio samo dva.

Perišićev gol Fiorentini

U ranije odigranom susretu Atalanta je u Bergamu slavila protiv Bologne s 3:2 i probila se na četvrto mjesto. Pogotke su za Atalantu postigli Andrea Conti (3), Remo Freuler (14) i Mattia Caldara (75), dok su strijelci za Bolognu bili Mattia Destro (16) i Federico Di Francesco (61).

Na ljestvici vodi Juventus s 80 bodova ispred Rome (72), Napolija (70) i Atalante (63), Inter je sedmi s 56, a Fiorentina osma s 55 bodova.