liga prvaka

Damir Krznar s Celjem u gostima 'petardom' počastio estonskog prvaka Floru

10.07.2024 u 22:17

Uspješan europski start imalo je Celje, slovenski nogometni prvak, kojeg vodi hrvatski strateg Damir Krznar, u prvom je ogledu 1. pretkola Lige prvaka steklo pet golova prednosti

Celje je u Tallinnu s čak 5-0 svladalo estonskog prvaka Floru čime je praktički osiguralo proboj prema drugom pretkolu.

Već nakon prvih deset minuta Celje je imalo dva gola prednosti nakon golova Matka i Vukliščeviča, dok je u nadoknadi prvog dijela strijelac za 3-0 bio Zabukovnik.

U nastavku su još pogađali Aarons u 71. i Svetlin u 90. minuti za konačnih 5-0. Uzvratna se utakmica igra u Celju idućeg utorka, 16. srpnja.

Hrvatski nogometaš Luka Bobičanec je bio u udarnoj momčadi Celja te je zamijenjen u 70. minuti, dok je Ivan Brnić ostao na gostujućoj klupi za pričuve.