BILO JE I KRVI

Detalj zbog kojeg su Mađari poludjeli jer sudac nije svirao penal; pogledajte kako je Lovren ozlijedio igrača

24.03.2019 u 20:36

Hrvatska nogometna reprezentacija doživjela je u kvalifikacijama za Euro 2020. iznenađujući poraz u od 2:1 Mađarske, a jedan trenutak iz prvog poluvremena mogao je Dalićevim igračima napraviti još veću štetu

Kod rezultata 1:1, nedugo nakon što je Lovre Kalinić primio gol iz mrtvog kuta za poravnanje, Mađarska je zamalo u 37. minuti napravila veliku štetu Hrvatskoj. Kao što se vidi na video snimci, koju možete pogledati na portalu GOL.hr, Dejan Lovren je neoprezno reagirao i čepom kopačke ozlijedio je Dominika Nagyja koji je dobio sjajnu loptu u prostor.

Obzirom da u kvalifikacijama za Euro nema video tehnologije (VAR), utakmica se nastavila jer sudac William Collum nije svirao ništa, a nesretni Nagy morao je zbog posjekotine (bilo je i krvi) i nakon liječničke intervencije – izaći iz igre.

Iako nije bilo namjere jasno je kako je ovo bio prekršaj Lovrena, a obzirom da se dogodio na rubu kaznenog prostora – moglo je završiti jako loše za Hrvatsku. Mađari su protestirali kod suca i tražili su kazneni udarac…

Na koncu je ipka Mađarska, nakon što je u 76. minuti u gužvi nakon zabio Patkai, upisala pobjedu 2:1. Ipak im se vratilo i na detalj iz 37. minute više se nisu imali namjeru vraćati. Osvojili su velika tri boda…