ilija lončarević za tportal

Dinamo stalno ima iste probleme. Bjelica hitno mora odlučiti što želi

23.10.2024 u 23:41

Dinamo je u 3. kolu Lige prvaka pobijedio Salzburg u gostima 2:0 i došao do prve gostujuće pobjede u Ligi prvaka nakon 1998. godine. Momčad Nenada Bjelice povela je golom Sandra Kulenovića u 49. minuti, a nakon isključenja Blaswicha u 66. minuti domaćine je dokrajčio Bruno Petković četiri minute prije kraja. Veliku pobjedu Dinama za tportal je komentirao legendarni Ilija Lončarević.

'Pred samu utakmicu sam razmišljao i bio sam siguran u jedno. Da Dinamo nije pobijedio ovakav Salzburg, teško da bi pobijedio u u ovom natjecanju bilo koji drugi klub kvalitetom sličan sebi. Pri tome mislim da Celtic ili Slovan. Red Bull Salzburg je nakon tri kola pokazao da je vjerojatno najlošija ekipa ove sezone u Ligi prvaka. U tri utakmice su primili 9 golova, a nisu dali nijedan. Dinamo je samo dodatno produbio sve probleme i slabosti koje Salzburg ima i na jedan lagan i ležeran način je dobio ovaj susret', rekao nam je legendarni trener koji smatra da Modri moraju odigrati puno bolje misle li biti ravnopravni klubovima puno veće snage od Austrijanaca.

'Dinamo je ovo prošao lako, bez problema, ali Bjelica i igrači moraju biti svjesni da neće tako lako biti s ostalim klubovima koji ih čekaju. Ova igra neće biti dovoljna i Dinamo će morati ponoviti Monaco želi li nešto više napraviti ove sezone.'

Stalno isti problemi u napadu

Lončarević smatra da je Dinamo i u Salzburgu pokazao niz problema s kojima se jako dugo muči.

'Uvijek isti problemi u napadu. Dinamo nema rješenja na visoki presing protivnika i kad dođe na 20 metara od gola rivala. Kombinatorika jednostavno mora biti puno bolja, brža, tečnija. Dinamo ima Baturinu, Sučića, Petkovića, još niz igrača koji mogu igrati tečno i brzo i tu će Bjelica morati još jako puno napraviti. Ipak, unatoč nekim problemima, Dinamo je pokazao da je starosjedilac u Ligi prvaka i treba momcima čestitati na ovoj pobjedi.'

Šteta je što Dinamo ne pokuša u Ligi prvaka igrati s krilima

Dinamo je u Austriji igrao s pet igrača u zadnjem redu. Lončarevića taj sustav nije iznenadio, štoviše, smatra da će u Ligi prvaka vjerojatno stalno igrati tako, ali...

'Zasad nemam nikakvih primjedbi, ali evidentno je sakaćenje rostera i mislim da je šteta da Dinamo odbija igrati s krilima. Na klupi ima Pjacu, Hoxhu, Cordobu, Špikića, čak i Kačavenda to može odigrati. Šteta je da igrači takve kvalitete nemaju mjesta u prvih 11. Mislim, imaju, ali tada bi Bjelica morao napraviti puno prilagodbi i dosta uigravati momčad da bi sve to funkcioniralo kako treba. Ipak, u HNL-u ćemo gledati drugačiji Dinamo. Onaj u 4-3-3 ili 4-3-21. Jednostavno jer ima preveliku kvalitetu za domaću ligu.'

Bjelica jednostavno mora prelomiti što želi

Zanemarimo li debakl u Münchenu, Dinamo u Ligi prvaka više nego dobro stoji. S druge strane, Hajduk mu bježi u SHNL-u 4 boda. Modri u domaćoj ligi ne izgledaju najbolje, a sad ih u nedjelju čeka sve opasniji Osijek, koji se evidentno diže. Lončarević misli da igranje na dva fronta ne bi trebala biti toliki problem, ali upozorava da Bjelica mora donijeti jednu važnu odluku.

'Bjelica hitno, što prije mora odlučiti što točno želi. Mora odlučiti želi li što više minuta i prilika dati Kačavendi, Stojkoviću, Špikiću, Cordobi i još nekim drugim igračima. U SHNL-u nema klubova koje bi se Dinamo trebao bojati pa da mu moraju igrati stalno isti igrači. Trener mora odlučiti isplati li mu se da kroz naše prvenstvo formu bruse mlađi igrači, koji mu mogu donijeti jako puno. Bjelica tu mora prelomiti. Jer, kako je dobio Sučića i Baturinu i njihovu mladost i poletnost, jednako tako kroz SHNL može dobiti još nekoliko igrača, koji bi mu puno toga donijeli u Europi. Na koncu, što će mu toliki roster ako ga ne koristi', zaključio je Lončarević.