Donnarumma: Boli ovako ispasti, ispričavamo se svima

• Lu.K./Hina
  • Zadnja izmjena 29.06.2024 21:35
  • Objavljeno 29.06.2024 u 21:35

Talijanski golman komentirao je ispadanje aktualnih prvaka s Europskog prvenstva u Njemačkoj. Italija je izgubila 0:2 od Švicarske

Boli ovako ispasti, ispričavamo se svima, kazao je nakon ispadanja Italije od Švicarske (0:2) talijanski vratar Gianluigi Donnarumma.

'Boli ovako ispasti, ispričavamo se svima. Danas smo razočarali, a Švicarska je zaslužila proći. Mučili smo se cijelu utakmicu, u prvom poluvremenu izgubili smo previše lopti ostavljajući previše prostora za njih. Bila je to teška, vrlo teška utakmica za probaviti, nedostajalo je svega, čak i kvalitete. Prvo poluvrijeme smo loše prošli jer su oni uvijek imali loptu u igri. Trebali smo dobro krenuti, ali smo odmah primili gol. Morate to prihvatiti, razočarali smo.'

Talijanski izbornik Luciano Spalletti bio je razočaran.

"Onaj gol na početku drugog poluvremena podrezao nam je noge, nismo bili baš prodorni. Ono što je činilo razliku je tempo, imali smo tempo koji je bio previše inferioran njima u prvom poluvremenu. Čak i kod pojedinih igrača bio je drugačiji tempo.'

'Tempo i svježina uvijek čine razliku, promijenio sam igrače puštajući ih da se oporave i možda u ovom trenutku ovdje nismo u mogućnosti učiniti više od ovoga. Svjetsko prvenstvo? Raspravljat ćemo o tome kasnije, trebamo više nogu i više Potreban je kontinuitet i odricanje, a na ovom Euru to nismo imali. Vjerojatno nismo stigli ovdje u optimalnoj formi.'