Švicarska je od prve minute preuzela kontrolu nad utakmicom i svoju dobru igru su okrunili golom Freulera u 37. minuti. U nastavku Vargas je u 46. minuti zabio za konačnih 2:1 i veliku pobjedu nad aktualnim prvakom Europe

ŠVICARSKA: Sommer - Schär, Akanji, Rodriguez - Rieder, Freuler, Xhaka, Aebischer - Vargas, Embolo, Ndoye

ITALIJA: Donnarumma - Di Lorenzo, Mancini, Bastoni, Darmian - Barella, Cristante, Fagioli - Chiesa, Scamacca, El Shaarawy

• +31
Švicarska - Italija, Euro (29.6.2024.) Izvor: EPA / Autor: Robert Ghement
Cup tree provided by Sofascore
  • 90’

Kraj utakmice

• 84’

Italija pokazuje inicijativu, ali prekrasno i Švicarsku još malo dijeli do četvrfinala

• 74’

Velika šansa za Italiju! Zaccagni je ispratio odlično dodavanje i glavom je spustio loptu Scamacci koji je s ruba peterca pogodio stativu

• 70’

Pao je ritam igre nakon drugog kola, Švicarska kontrolira tempo i čuva prednost

• 64’

Retegui je ušao umjesto Barelle

• 57’

Mancini je zaradio žuti karton

• 52’

Uff, ovo je bilo blizu! Schär je loše reagirao u šesnaestercu i lopta je odsjela na vratnici

• 47’

GOOOOOOL!! Švicarska je povećala prednost protiv Italije! Vargas je potegnuo s distance i zabio je prekrasan gol za 2:0!