Braunschweig

Duji Ajdukoviću trava ne leži, ali zato na zemlji skuplja vrijedne bodove

10.07.2024 u 14:54

Hrvatski Davis Cup reprezentativac Duje Ajduković (ATP - 136.) plasirao se u četvrtfinale ATP Challengera u njemačkom Braunschweigu na zemljanoj podlozi pobijedivši u drugom kolu španjolskog tenisača Carlosa Sancheza Jovera (ATP - 390.) sa 6-4, 6-4

Bila je to prva Ajdukovićeva pobjeda u trećem međusobnom dvoboju na Challengerima protiv 23-godišnjeg Španjolca.

Splićanin je u Braunschweigu konačno prekinuo niz poraza koje je doživio u lipnju igrajući na tri turnira na travnatoj podlozi. Za plasman u drugo kolo u utorak je svladao nizozemskog kvalifikanta Stijna Slumpa (ATP - 607.) sa 6-4, 7-6 (11).

Radi se o Challengeru iz kategorije 125 na kojem će pobjednik zaraditi 125 bodova i novčanu nagradu od 20.300 eura. Plasmanom u četvrtfinale hrvatski tenisač je osvojio 16 bodova.

Za plasman u polufinale suparnik će mu biti iskusni Francuz Pierre-Hugues Herbert (ATP - 138.) protiv kojeg ima 2-1 u međusobnim dvobojima, a ove ga je godine već pobijedio (7-5, 7-5) u kvalifikacijama za Masters 1000 turnir u Madridu.