Evo što o minimalnoj pobjedi Rijeke misle treneri Burić i Kek

27.02.2016 u 20:24

• +8

MAXtv 1. HNL, 24. kolo, HNK Rijeka - HNK Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletić

Poslije derbija 24. kola u kojem je Rijeka na Rujevici svladala Hajduk 1-0, mišljenje o utakmici dali su treneri obiju momčadi Matjaž Kek i Damir Burić

Prvo je riječ pred kamerom Arenasporta dobio Hajdukov trener Damir Burić.

'Šteta što nismo dobili gol u prvom dijelu da odmah napravimo neke korekcije. Mogu se pomiriti s načinom kako smo igrali poslije primljenog pogotka, jer ono što je bilo prije, to si ne možemo dopustiti. Bezbroj grešaka, jednostavno neke stvari nisu štimale', rekao je Burić koji je zatim pohvalio Riječane:

'S druge strane, Rijeka je bila jako agresivna, brza, konkretna, domaćin je imao jako dobar ritam, mi se uopće nismo dobro suprotstavili. I onda u drugom dijelu nakon korekcija primimo tako jeftin gol. Sve u svemu, zaslužena pobjeda Rijeke, a mi se moramo posložiti kako bismo dobili Osijek u utorak.'

Strateg Rijeke Matjaž Kek bio je zadovoljniji...

'Čestitke igračima, znali smo da će biti teško, odigrali smo dobrih 45 minuta, visokim ritmom, a te šanse kad ne iskoristiš, to u nogometu može biti kobno. Zabili smo u pravom trenutku gol, uz malo sreće, to treba priznati. I onda taj crveni karton koji normalno sve okrene, ali mislim da osim jedne situacije Hajduk nije zapucao prema golu. Važno je da smo poslije turbulentnog tjedna pobijedili, ohrabruje to prvo poluvrijeme. Nedostaje mi fizika kod nekih igrača i treba još uigrati te linije. Hvala publici. Ambijent kakav derbi zaslužuje', izjavio je Kek.