MAXtv PRVA LIGA - 22. KOLO

Golijada na Drosini pripala Lokomotivi

15.02.2014 u 16:45

Subotnji program 22. kola MAXtv Prve lige u Puli su otvorili domaća Istra 1961 i Lokomotiva, a sretniji su bili gosti koji su pobijedili 4:2. Po dva gola za goste zabili su Budimir i Trebotić

Istra je ove sezone bila idealan suparnik Lokomotivi jer momčad s Kajzerice u obje je utakmice upisala 2:1 pobjede. No, nakon tih dvoboja puno se pričalo o sucima, a treneri su se žestili preko medija. Međutim, uoči ove utakmice na Kajzerici su imali puno konkretnijih problema, pa je trener Ivković pokušao smanjiti tenzije na relaciji s trenerom Pamićem. Ipak, pulska publika nije prihvatila Ivkovićevu ispriku preko medija te mu je prilično zviždala na predstavljanju momčadi.

Također, domaćini su bili ljuti i na suca Burila koji im je stvarao probleme u prethodnim utakmicama. A dodatni bijes izazvao je već u 11. minuti kada je strat Zelenike nad Havojićem procijenio korektnim. Prije toga Istra je u dva navrata prijetila preko Brazilca Joa i Havojića, no Zelenika je u oba navrata bio uspješniji.

I baš kada je izgledalo da Istra steže obruč oko gostujućeg gola, uslijedila je kontra gostiju, koju je Ante Budimir iskoristio za 0:1. Bilo je to u 22. minuti, ali domaćini se nisu predavali.

Istra - Lokomotiva 0:1 (Budimir, 22')

A već u 33. stigli su do izjednačenja. Ovog puta sudac Burilo nije mogao ne reagirati nakon starta Gorupeca nad Joeom, te je pokazao na bijelu točku, a precizan je s nje bio Dejan Radonjić

Istra - Lokomotiva 1:1 (Radonjić, 33' - 11m)

Pokušavali su Puljani stići do potpunog preokreta, no dok su razmišljali o napadu, u obrani su radili greške. A jednu takvu, u 41. minuti opet je iskoristio Budimir za 1:2, nakon sjajne asistencije Šituma. Do kraja poluvremena dobru priliku za izjednačenje imao je još jednom Radonjić, ali njegov udarac s pet metara bio je neprecizan.

Istra - Lokomotiva 1:2 (Budimir, 41')

U drugom poluvremenu gotovo identična slika, Istra je napadala, čak i imala konkretnije prilike. Na Pamićevu sreću, njegovi su igrači već u devetoj minuti nastavka stigli do izjednačenje. Ali i kao kod prvog gola, i ovog puta - nakon prekida. Imao je Blagojević slobodni udarac, opalio je loptu, prizemnu, koja je na putu prema golu pogodila gostujući 'živi zid' i prevarila Zeleniku za 2:2.

Istra - Lokomotiva 2:2 (Blagojević, 54')

Međutim, ni tu nisu stala uzbuđenja. U 62. minuti Dinko Trebotić odlično je opalio s nekih 25 metara iskosa, vratar Lovrić koji je do tad djelovao sigurno i pouzdano, nespretno je ragirao i lopta ga je prevarila te ušla u mrežu za novo vodstvo 'lokosa'.

Istra - Lokomotiva 2:3 (Trebotić, 62')

Naravno, kao i u prethodnim situacijama dok su gubili, domaći su opet pokušavali stići do izjednačenja, ali sve su njihove nade potonule u 81. minuti kada je Trebotić iz sredine 16-erca još jednom poentirao, za velikih i konačnih 2:4, ćime je Lokomotiva stigla i do treće pobjede nad Istrom ove sezone.

Istra - Lokomotiva 2:4 (Trebotić, 81')
Istra 1961 Lokomotiva 2:4
Dinamo Zagreb Split 17:00