MAXTV PRVA LIGA

GOOOOL! Novaković u završnici zabio Hajduku

31.08.2013 u 18:50

Jedna od najzanimljivijih utakmica osmog kola MAXtv Prve lige igra se u Gradskom vrtu (19 sati, Arenasport) između Osijeka i Hajduka, a tekstualni prijenos pratite na tportalu

Osijek: Mikulić - Šimunec, Pušić, Lulić, Barišić, Vitaić, Novaković, Barišić, Pongračić, Šorša, Mikšić

Hajduk:
Kalinić - Mikanović, Maglica, Andrijašević, Jozinović, Jonjić, Bradarić, Sušić, Bencun, Lučić, Kouassi

Osijek - Hajduk
1:0

90+3' kraj
90+1' - GOOOOL - 1:0 - Novaković je zabio za vodstvo Osijeka
80' - Mišić je opalio, ali ni blizu Hajdukovim vratima
71' - Lučić je ubacio s lijevog krila, došla je lopta do Malokua koji loše zahvaća loptu, no ona se odbila od terena pa je Mikulić jedva zaustavio taj lob
68' - Mujan je ubacio s lijeve strane i pronašao Maglicu koji iz okreta puca, ali ga je blokirao Novaković
65' - Maloka je iznenada opalio, ali ravno u Mikulića koji odbija loptu
62' - Šorša je bio ispred Kalinića, ali Hajdukov vratar je brzom reakcijom zaustavio taj pokušaj
60' - poslije udarca iz kuta Novaković je bio najviši u skoku, ali je Kalinić obranio
56' - nakon kornera lopta je u nogu pogodila Jonjića te se na sreću Osijeka odbila u gol autu, a ne prema golu
54' - napadački se igra i u nastavku, ali zasad nismo vidjeli ozbiljniji pokušaj ni s jedne strane
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - kraj prvog poluvremena
43' - Bradarićev slobodnjak prošao je pored vratnice
34' - odlična prilika za Maglicu koji je izašao pred Mikulića, ali vratar domaćina je pobjednik
33' - Mišić je pucao iz kornera, Kalinić je bio oprezan
31' - ubačaj s lijeve strane, Pongračić iz voleja sa 12-13 metara šalje loptu preko grede
23' - odlična lopta Benucna na tri metra od osječkog gola za Andrijaševića, ali Mišić klizećim spašava siguran pogodak
19' - Andrijašević slobodnjak s više od 20 metara, a odličnom reakcijom Mikulić zaustavlja taj udarac
17' - Lulić je bio neprecizan sa 16 metara iako je imao s desne strane usamljenog suigrača
15' - Šorša se spretno oslobodio čuvara i pucao sa 15 metara, ali je Kalinić spreman na taj izazov
7' - prizemni udarac Vitaića iz daljine, Hajduk je spasila vratnica
2' - odlična situacija za Hajduk nakon kornera, ali udarac sa desetak metara završio je u osječkom bloku
1' - počela je utakmica

Zadar - Slaven Belupo 0:2

----------------------------------------------------------------------------------

Hajduk dolazi na neugodno gostovanje na kojem nije slavio točno pet godina (31. kolovoza 2008.).

Domaćin je na predzadnjem mjestu na ljestvici pa ne treba sumnjati kako će biti iznimno motiviran da pobjegne dalje od opasne zone. Svjesni su toga i u Hajduku.

'Na bod smo od Dinama i želimo derbi dočekati blizu 'modrih'. U Osijeku je nezgodno igrati, ali želimo pružiti dobru predstavu kao protiv Lokomotive i osvojiti tri boda,' izjavi je trener 'bilih' Igor Tudor.