Hajduk bez pobjede protiv Osijeka na Poljudu

24.11.2013 u 19:00

• +5

MAXtv Prva liga, 17. kolo: Hajduk - Osijek

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Čagalj

Nogometaši Hajduka u nedjeljnom su dvoboju MAXtv Prve lige odigrali 1:1 na domaćem travnjaku protiv Osijeka i tako propustili šansu preuzeti vodstvo na ljestvici

Sastav Hajduka: Kalinić - Milović, Maloča, Jozinović, Vršajević - Anđelković, Nižić, Pašalić, Kouassi, Sušić - Maglica.

Sastav Osijeka: Mikulić - Pavić, Bralić, Lukić, J. Barišić - Vitaić, Novaković, B. Barišić, Šorša, Ugarković - Ljubojević.

MAXtv Prva liga, 17. kolo:

Hajduk - Osijek 1:1 (Vršajević 23 / Barišić 31)

Tijek utakmice:

Kraj - Hajduk nije uspio pobijediti, Osijek je zasluženo izborio bod na Poljudu
90' - tri minute sudačke nadoknade
89' - gužva pred golom Osijeka, Kouassi je ubacio u peterac, no nitko nije uspio ugurati loptu u gol
80' - zaprijetio je Dugandžić iz kontre, ali njegov udarac odlazi preko gola
60' - opet je Pašalić pucao s ruba kaznenog prostora, ali neprecizno
53' - nova prilika za Vršajevića, ali njegov volej odlazi pokraj gola
50' - Hajduk napada, ali Osijek prijeti iz kontri na početku drugog dijela...potpuno otvorena utakmica
Poluvrijeme - Hajduk je bio bolji i vodio, ali primio je gol i mora krenuti ispočetka...čeka nas zanimljiv drugi dio
39' - nova šansa za Kouassija, izbio je sam pred Mikulića, ali mu je ovaj obranio!
37' - Kouassi! Pucao je glavom iz blizine, ali preko gola

31' - goool za Osijek! Barišić je odlčno pratio jednu kontru i zabio na asistenciju Šorše!
27' - s tribina se čuje skandiranje 'za dom spremni' i 'ajmo, ustaše'
26' - nova velika šansa, Maglica je izbio sam pred Mikulića, ovaj se bacio i obranio!
23' - gool za Hajduk! Vršajević je odlično zabio u suprotni kut nakon što je dobio savršenu loptu u prostor

20' - velika prilika za Hajduk! Pašalić je ostao sam na rubu kaznenog prostora, ali očajno pucao, daleko pokraj gola
11' - Sušić prijeti iz daljine, lopta odlazi malo iznad vratnice
9' - dobra prilika za Maglicu nakon kornera, ali njegov udarac prolazi pokraj lijeve vratnice Mikulićevog gola
1' - odmah prilika za Hajduk, ali Kouassijev udarac u bliži kut iskosa završio je pokraj gola

Nakon odgode utakmice Istre i Dinama, Tudorov Hajduk ima novu priliku preuzeti vodstvo na ljestvici MAXtv Prve lige. Da bi to ostvario, mora pobijediti pretposljednji Osijek na Poljudu, što na papiru izgleda lako, no vidjet ćemo hoće li biti na terenu.

Podsjetimo, u prvoj utakmici ove sezone Osijek je u Gradskom vrtu pobijedio Hajduk golom u samoj završnici susreta. Sada Splićani žele osvetu...