23.08.2015 u 23:02

• +4

MAXtv Prva liga, 7. kolo: Hajduk - Osijek

Izvor: Pixsell / Autor: Miranda Cikotic/PIXSELL

U posljednjoj utakmici 7. kola MAXtv Prve lige nogometaši Hajduka pobijedili su Osijek s 3:0, golovima Malokua, Caktaša i Bencuna

Momčad Damira Burića može odahnuti. Nije joj se dogodio novi kiks između dvije europske utakmice, kao što je bio slučaj u par navrata ranije ovog ljeta. Protiv Osijeka na Poljudu Hajduk je odigrao taman onoliko dobro koliko je bilo potrebno da bi upisao zaslužena tri boda i priključio se vodećoj skupini klubova MAXtv Prve lige.

Dvoboj igran po ugodnom vremenu, pred solidno popunjenim tribinama započeo je žestokim naletima gostiju, koji su pokušali iskoristiti umor Splićana, no domaća obrana odbila je početne napade, a Hajduk je ubrzo preuzeo kontrolu na utakmici.

U 19. minuti dogodio se ključan trenutak. Vlašić je gurnuo jednu loptu na desnu stranu prema Elviru Malokuu koji je preciznim prizemnim udarcem iznenadio Mikulić i poslao loptu u 'malu mrežicu'.

Hajduk je 23. minuti trebao udvostručiti prednost, ali nije imao sreće. Udarac Milovića glavom odsjeo je na gredi. Do kraja utakmice iako se Besekova momčad nije predavala, nije bila u stanju stvoriti prave izgledne prilike pa je na kraju Hajduk dobio ono što je htio: bez prevelike potrošnje stigao je do vrijedna tri boda i tako poboljšao atmosferu uoči utakmice godine, u četvrtak na Poljudu protiv Slovana iz Libereca.

U 87. minuti pobjedu Hajduka uljepšao je Mijo Caktaš, preciznim udarcem glavom nakon kornera koji je svladao neopreznog Mikulića.

A onda je u prvoj minuti sudačke nadkonade na svoje došao i Bencun koji je poslao loptu u praznu mrežu, nakon asistencije Balića i prolaska pokraj osječkog vratara.

Na ljestvici MAXtv Prve lige Hajduk sad ima 10 bodova i zaostaje samo tri za vodećim Dinamom, dok je Osijek ostao na pretposljednjem mjestu.