POGLEDAJTE GOLOVE

Hajduk prosuo pobjedu na Poljudu u 95. minuti!

01.03.2016 u 21:04

Hajduk je na Poljudu pred šest tisuća gledatelja nadoknadio početni gol Osijeka i vodio s 2:1 do 95. minute, no tada je uslijedio šok koji je 'zaledio' Poljud...

Osijek je u Split došao vidno oslabljen, no već u sedmoj minuti nadmudrili su obranu Hajduka i šokirali Poljud. Lesjak je loptom 'raspolovio' obranu bijelih, a utrčao je Šorša i odmjerenim udarcem svladao Kalinića. No, već četiri minute zatim večeras odlični Sušić vratio je utakmicu u rezultatski egal.

Osječani nisu ozbiljno shvatili njegod dolazak na 30 metara od svog vratara Malenice, a Tino je sjajnim udarcem blizu rašlji kaznio tu neopreznost i izjednačio rezultat. Deset minuta kasnije povremeni BiH reprezentativac umalo je potpisao najspektakularniji preokret domaće lige, no taj njegov udarac s više od 20 metara zaustavila je greda.

Hajduk je očekivano dominirao u posjedu, a to mu je rezultat donijelo u 36. minuti kada je Nižić utrčao u prazan prostor kod druge Osijekove stative i ubačaj iz slobodnog udarca pored Malenice spremio u suprotni kut. Bio je to i konačan rezultat prvog dijela.

U nastavku je Osijek ostao vjeran svom aktivnom traženju kontraudara, a ta strategija umalo im je donijela i novo izjednačenje u 55. minuti.  Mandić se nakon akcije po desnoj strani našao sam iskosa pred Kalinićem, no promašio je suprotan kut i ostalo mu je samo uhvatiti se nemoćno za glavu i nastaviti tražiti slobodne koridore prema izjednačenju.

Hajduk nije uspio 'ubiti' utakmicu trećim golom, no došao je 'na milimetar' od pobjede kojom bi isprao dio gorkog okusa s dva posljednja prvenstvena poraza u nizu. Vodili su do 95. minute, a zatim je pod Marjanom zavladao šok.

Mioč je usamljen primio loptu u srcu kaznenog prostora i silovitim udarcem 'probio' Lovru Kalinića za konačnih 2:2. Vremena više nije bilo, hajdukovcima je ostalo slušati zvižduke većeg dijela svojih navijača... Dodatno loša vijest za trenera Burića i njegov sastav su treći žuti kartoni Jeffersona i Sušića koji neće imati pravo nastupa na gostovanju u Zaprešiću.

Slaven Belupo Zagreb 3:0
Hajduk Osijek 2:2