Hajduk se duboko u sudačkoj nadoknadi spasio od poraza!

17.03.2014 u 09:54

• +4

NK Osijek - HNK Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Mrkonjic/PIXSELL

U posljednjoj utakmici 26. kola MAXtv Prve lige nogometaši Osijeka odigrali su na domaćem terenu 1:1 protiv Hajduka. Gosti su se spasili u sudačkoj nadoknadi

Tudorovi igrači ni treći put ove sezone nisu uspjeli pobijediti Osijek. Nakon poraza u Gradskom vrtu i remija na Poljudu u prvom dijelu prvenstva, Splićani su sada remizirali u gostima i to u utakmici u kojoj su bili jako blizu poraza, no spasio ih je gol u 95. minuti.

Hajduk je bio bolja momčad u prvom poluvremenu, sa znatno više konkretnih situacija pred golom, no nije uspio zabiti pogodak. Odličnu priliku gosti su imali u 22. minuti, kada je Kouassi probio desnu stranu, ubacio na drugu vratnicu gdje je utrčavao Bradarić, ali umjesto da pospremi loptu u mrežu, on ju je promašio.

U 36. minuti nova odlična prilika Splićana. Tukao je glavom iz blizine Milić, no njegov udarac majstorski je ispod grede izvadio Mikulić. Do kraja prvog dijela još je dvaput zaprijetio Andrijašević iz daljine, no nedovoljno opasno da bi svladao odličnog osječkog golmana.

Hajduk je nastavio sa žestokim napadima na početku drugog dijela. Andrijašević se sjurio desnom stranom u 53. minuti, pucao je snažno u bliži kut, ali nije uspio pogoditi. Dvije minute kasnije još veća prilika za goste. Bencun je dobio povratnu loptu koju je morao pospremiti u gol, no njegov udarac završio je u bloku, da bi u nastavku akcije Sušić iz daljine pogodio gredu.

Uslijedila je kazna. Osijek je iskoristio dekoncentraciju obrane Hajduka i poveo, zahvaljujući akciji Matasa i spretnom pogotku Antonija Pavića u 58. minuti, koji se našao na pravom mjestu i loptu pospremio u mrežu.

Nakon primljenog gola Hajduk je pao u igri. Domaći su uspostavili ravnotežu na terenu i izgledali konkretniji, no u zadnji čas Splićani su ipak došli na svoje. Pogodak je zabio Antonio Milić u petoj od šest minuta sudačke nadoknade, glavom nakon kornera.

Hajduk sada zaostaje 10 bodova za Dinamom, kojeg mora pobijediti u sljedećem kolu ako želi održati barem teoretske šanse za osvajanje naslova. Osijek je pretposljednji.