FINALE KUPA

Hajduk velikim preokretom svladao Lokomotivu

08.05.2013 u 19:23

Nogometaši Hajduka pobijedili su na Poljudu Lokomotivu rezultatom 2:1 u prvoj utakmici finala hrvatskog Kupa.

Finale Kupa, trenutni rezultat:

Hajduk - Lokomotiva 2:1 (Maglica 66, Kouassi 69 / Antolić 53)

Tijek utakmice:

Kraj - Hajduku minimalna prednost pred uzvrat, no sve ostaje otvoreno
88' - nova stativa za Hajduk! Maglica je opalio glavom, no lopta nije htjela u mrežu
78' - Antolić je zaprijetio iz daljine, ali nije bio precizan
76' - Sušić puca iz daljine, lopta odlazi pokraj gola
69' - goool za Hajduk! Kouassi je sada ostao sam pred Pickom i sigurno zabio!
66' - goool za Hajduk! Maglica je ušao u igru i odmah pogodio!
57' - Pjaca ubacio za Kramarića, ovaj nije uspio svladati Blaževića iz blizine
55' - Kouassi odgovara udarcem s ruba kaznenog prostora, lopta odlazi iznad gola
53' - goool za Lokomotivu! Domagoj Antolić probio je obranio domaćih i sigurno zabio!
51' - sjajna prilika za Limu! Izašao je sam pred golmana iskosa, no Picak brani njegov udarac
Poluvrijeme - Hajduk bolji u prvih 45 minuta, Lokomotiva bez pravih prilika, no golova još nema
43' - inače, na Poljudu utakmicu prate skauti Freiburga, Genta, Anderlechta, Fiorentine, Red Bull Salzburga i Young Boysa, a procjenjuje se da je na stadionu oko 17-18 tisuća ljudi
39' - Jozinović ubacio za Sušića, njegov volej odlazi pokraj gola
34' - jaki udarac Caktaša odlazi malo preko gola
29' - iz igre izlazi ozlijeđeni Franko Andrijašević, ulazi Jakoliš
28' - odličan prodor Kouassija, koji je nakon toga triput pucao, ali lopta je svaki put završila u bloku
15' - stativa za Hajduk! Sušić je silovito opalio, no vratnica je spasila Lokomotivu
13' - velika pogreška Picka, promašio je loptu u istrčavanju, ali na njegovu sreću lopta samo odlazi u korner. Nakon kornera Maloča je ostao sam, pucao glavom, no preslabo da bi svladao golmana
10' - opasan udarac Andrijaševića iz slobodnjaka, no lopta prolazi pokraj vratnice
6' - Andrijašević puca iz daljine, Picak s lakoćom brani
1' - dvoboj je počeo, Hajduk traži pobjedu koja bi mu povećala izglede u uzvratu

Sastav Hajduka: Blažević - Vršajević, Maloča, Milović, Jozinović - Sušić, Lima - Kouassi, Andrijašević, Caktaš - Vuković

Sastav Lokomotive: Picak - Boras, Barbarić, Mesarić, Bručić - Maleš - Pjaca, Trebotić, Antolić, Šitum - Kramarić.