BOJAN ISPOD PROSJEKA

Hezonja 'lomio gležnjeve' i zakucavao; Orlando poražen nakon drame

07.04.2016 u 09:36

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja je zabio šest koševa u porazu svojih Orlando Magica od Detroit Pistonsa, dok je Bojan Bogdanović u porazu Brooklyn Netsa sudjelovao sa četiri koša.

Zahvlajujući ovoj pobjedi od 108:104 Pistonsi su se približili na jednu pobjedu od jednog od zadnja sva mjesta koja vode u doigravanje u Istočnoj konferenciji. Detroit je trenutačno osmi u Istočnoj konferenciji ali lako može ispasti iz igre za play off ako ne ostvari ni jednu pobjedu u zadnje tri utakmice. Pistons su se sabrali u zadnjoj četvrtini protiv Orlanda i napravili seriju od 12:2 zahvaljujući kojoj su slavili nakon prave drame. Nije prvi puta da je Orlando uspio prosuti prednost i praktički izgubiti 'nemoguće'...

Reggie Jackson, Tobias Harris i Kentavious Caldwell-Pope su svaki pogodili po važan koš u tri minute pred kraj zadnje četvrtine i izbrisali vodstvo Magica. Popeova trica 3:42 minute do kraja dovela je Pistonse u vodstvo od 97-96, a onda je Jackson pogodio dva slobodna bacanja i na kraju polaganje za konačno odvajanje. Jackson je predvodio Pistonse sa 24 pogotka, a Pope je dodao 18. Kod Miamija je najučinkovitiji bio Evan Fournier koji je utakmicu završio sa 19 koševa, Victor Oladipo je ubacio 16, a Elfrid Payton 17. Mario Hezonja je odigrao 20:25 minuta i u tom je vremenu zabio šest koševa (jedno atraktivno zakucavanje!) uz tri skoka i tri asistencije. Deset minuta prije kraja utakmice Hezonja je, nakon što je 'slomio gležnjeve' Reggieju Bullocku (pao je na stražnjicu), ubacio lijep koš za vodstvo Orlanda 85:76. Međutim, u završnici utakmice opet ga nije bilo na parketu...

Washington Wizards su produljili svoje nade u nastup u doigravanje za još jednu utakmicu iako su igrali bez svog najbolje igrača Johna Walla koji je ozlijeđen. Sinoć su sa 121-103 pobijedili Brooklyn Netse Bojana Bogdanovića, a do pobjede ih je vodio Bradley Beal sa 25 pogodaka. Ramon Sessions je dodao 18 koševa i 13, a Marcin Gortat 16 i 12 skokova. Nakon pobjede Detroita nad Orlandom, Wizardsima je potrebna pobjeda i poraz Pistonsa kod kojih gostuju u petak.

Najbolji strijelac Brooklna bio je Thomas Robinson, koji je utakmicu završio sa 23 koša i 10 skokova. Sean Kilpatrick je dodao 15 koševa, a Bojna Bogdanović je u 20:39 minuta koliko je proveo na terenu zabio četiri koša uz dva skoka. Wizardsi su nadskakali Netse sa 53-38.

12. New Orleans 78 29 49
13. Minnesota 78 26 52