AUSTRIJSKA LIGA

Idući Dinamov suparnik u LP-u doživio novi debakl; izgubio 5:0 u prvenstvu

06.10.2024 u 19:17

U derbiju devetog kola austrijske Bundeslige aktualni prvak Sturm je na domaćem terenu s uvjerljivih 5:0 pobijedio Salzburg, aktualnog doprvaka Austrije.

Prvi pogodak na susretu postigao je Yalcouye u 15. minuti, a potom je na scenu stupio Danac Mika Biereth koji je vezao tri pogotka. Pogađao je suparničku mrežu u 30., 50. i 62. minuti za velikih 4:0. Za sam kraj je Aiwu bio strijelac u 76. minuti.

Mladi hrvatski nogometaš Lovro Zvonarek ostao je tijekom cijelog ogleda na domaćoj klupi za pričuve. Sturm je prvi na ljestvici s 19 bodova. Bod manje ima drugi bečki Rapid, dok je Salzburg na petom mjestu. Ima 13 bodova, ali i dvije utakmice manje.

Salzburg je suparnik Dinamu ove sezone u Ligi prvaka, Dinamo će u Austriji gostovati 23. listopada. Nedavno je Salzburg doživio debakl i u drugom kolu Lige prvaka kada je na svom travnjaku s 0:4 izgubio od Bresta.