FINALE U AMSTERDAMU

Ivanović zabio u sudačkoj nakodnadi za pobjedu Chelseaja

15.05.2013 u 20:15

Branislav Ivanović zabio je u trećoj minuti sudačke nadoknade za 2:1 pobjedu Chelseaja u finalu Uefine Europske lige. Na taj je način Chelsea postala prva momčad koja je u dvije godine zardeom uzela europske trofeje

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE
----------------------------------------------------------------------------------------

KRAJ UTAKMICE

90'+4 Cardozo je imao priliku za izjednačenje
90'+3 2:1 GGOOLLL Ivanović je zabio nakon kornera
90' - igrat će se tri minute sudačke nadoknade
87' - Lampard je pogodio vratnicu
85' - Ramires u dugom trku, no Luisao ga je dobro pratio
82' - Cardozo je sjajno pucao, no Čech paradom sprječava pogodak
78' - Jardel je ušao umjesto ozlijeđenog Garayja
75' - sada igrači Chelseaja traže penal
75' - Ramires zaustavljen od strane Matića

Cardozo je zabio za 1:1

68' - 1:1 GOOLLL Cardozo je zabio s 11 metara
67' - nizozemski sudac pokazao je na penal nakon Azpilicuetina igranja rukom
66' - Lima i John nove su Jesusove uzdanice
65' - nakon ovog gola Chelsea se razigrao, dok je Benfica još u knock-downu
62' - slobodnjak za Chelsea; 24 m od gola, ali Mata pogađa živi zid

Torresov gol za 1:0

59' - 1:0 GGOOLLL - Torres u kontri zabija pokraj istrčalog Artura
57' - pokušao je Oscar 'podvaliti' loptu, no Benficina je obrana oprezna
55'  - Chelsea je napokon povezao par akcija, a ovu su im prekinuli suci zbog zaleđa
51' - Cardozo je zabio gol, no nizozemski suci poništili su ga zbog zaleđa
50' - Cardozova povratna lopta ali izbacili su je Chelseajevi igrači u korner
49' - Gaitan je pucao, ali pokraj gola; opet je benfica bolja i rastrčanija
48' - i dok je na terenu zatišje, na tribinama je veselo i raspjevano
46' - Salvio je dobro ubacio, ali lopta je preletjela sve njegove suigrače u 16-ercu
46' - počelo je drugo poluvrijeme

KRAJ POLUVREMENA

45'+1 Garay je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Oscarom
42' - Cahill ispred Cardoza izbija loptu u korner
38' - Frank Lampard sjajno je pucao s nekih 25 metara, a Artur je na jedvite jade izbio loptu u korner
34' - Gaitan je u prilici no njegov pokušaj 'iz prve'  otišao je preko gola Čecha
31' - novi slobodnjak za crvene, Ivanović je srušio Pereza; a s 27 metara Cardozo je pogodio u živi zid
28' - Malgarejo je ubacivao umjesto da puca, pa su 'plavi' to lako riješili
27' - dobar udarac Oscara s 20-tak metara, Artur se nije dao iznenaditi
25' - Torres se izborio za slobodnjak; s desne strane ubacuje Mata no Artur izbija bez problema
18' - loša asistencija Juana Mate, a bila je prilika da Chelsea ozbiljnije zaprijeti Arturu
15' - Lampard je dobio žuti karton; a nakon slobodnjak za 'crvene' Chelsea opet panično izbacuje loptu
12' - još jedna dobra akcija portugalske monmčadi, no Matić puca preko gola
10' - opet je Cardozo u prilici, ali Cole uspjeva blokirati njegvo udarac
9' - prva pdobra akcija Engleza, lopta za Oscara ipak bila je prebrza
7' - Matić je grubo srušio Ramiresa, ali prošao je bez kartona
4' - Portugalci su tražili penal zbog navodnog igranja rukom nekog od Chelseajavih igrača no ponovljena snimka potvrdila je sudačku odluku
2' - Benfica pokušava organizirati napad, no zasad bezuspješno; Cardozo je na ubačaj s lijeve strane visoko skočio ali i pucao pokraj gola
1' - nizozemski sudac Kuipers označio je početak dvoboja