SUPERSPORT HNL - 8. KOLO

Jakupović s dva gola za treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu Osijeka

29.09.2024 u 19:31

U dvoboju 8. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige Osijek je na Opus Areni pobijedio Varaždin 2:1. Junak domaćina je dvostruki strijelac Arnel Jakupović

Osijek je po prvi puta od dolaska Federica Coppitellija vezao tri ligaške pobjede, nakon što je sa po 1:0 pobijedio Slaven Belupo i Lokomotivu, a u nedjelju i Varaždin sa 2:1.

Varaždinci su u prvih sedam kola primili samo dva gola i imali su drugu najbolju obranu lige nakon Rijeke koja je primila samo jedan pogodak. Međutim, na Opus Areni su dva gola primili već u prvih 20 minuta.

Domaćin je poveo u 16. minuti sjajnim golom Arnela Jakupovića koji je pogodio iz slobodnog udarca s više od 25 metara.

Jakupovićev gol za 1:0 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Samo pet minuta kasnije novopečeni reprezentativac Austrije je zabio i svoj drugi gol na utakmici.

Bila je to lijepo izrađena akcija, Matković je fino proigrao Pušića pred kaznenim prostorom, ovaj je još bolje asistirao utrčalom Jakopoviću u sredini da bi strijelac prvog pogotka još jednom bio vrlo precizan.

Jakupovićev gol za 2:0 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Gosti su opasno zaprijetili u 29. minuti, Mitrovski je pucao sa 11 metara, ali pored gola.

U drugom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja sve do same završnice kada su Varaždinci vratili rezultatsku neizvjesnost. Poldrugač je u 89. minuti uposlio Luku Mamića koji je iz blizine pogodio mrežu.

Mamić je zabio za Varaždin i smanjenje zaostatka na 1:2 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport