juniori

Jedan ali vrijedan, Dinamo preko Monaca stigao do prve pobjede u Ligi prvaka

02.10.2024 u 16:28

Nakon poraza od Bayerna 2:1 juniori Dinama su u Zaprešiću stigli do prve pobjede u Uefinoj Juniorskoj Ligi prvaka. Mladi Zagrepčani su slavili 1:0 protiv Monaca, a strijelac jedinog gola bio je Patrik Horvat.

Horvat je u igru ušao s klupe i zabio u 63. minuti pobjednički gol. Pobjeda je mogla biti i izraženija s obzirom na dominaciju koju su imali mladi dinamovci.

Monaco je bolje otvorio susret i u prvih nekoliko minuta izgledao opasnije, no Dinamo se brzo stabilizirao.

Već u 17. minuti Niko Šepić je izborio penal nakon prodora po desnoj strani. Sam je pucao s bijele točke, no golman Monaca Jules Stawiecki je lako ukrotio njegov udarac.

• +34
Dinamo - Monaco, juniori, Liga prvaka, 2.10.2024. Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

Dinamo je nastavio dominirati. Trener Banović je umjesto Vlahovića uveo Horvata, a ovaj je u 63. minuti zabio gol. ubacivši svježeg igrača s klupe, što je dodatno osnažilo momčad u drugom dijelu. Nekoliko minuta kasnije, Horvat je umalo povećao vodstvo, no njegov udarac u posljednjem trenutku blokirao je Samuel Nibombe.