Još jedan bolan poraz Hajduka u Gradskom vrtu!

05.05.2016 u 12:13

• +3

MAXtv Prva liga, 34. kolo: Osijek - Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

U nedjeljnoj utakmici 34. kola MAXtv Prve lige nogometaši Osijeka pobijedili su Hajduk rezultatom 2:1, a junak utakmice bio je strijelac dva pogotka Josip Knežević...

Hajduk posljednjih godina često gubi bodove u Gradskom vrtu, a to se ponovilo i ove nedjelje. Momčad Damira Burića nadigrana je od raspoloženog Osijeka koji je sigurnom pobjedom potvrdio svoj ranije osigurani status prvoligaša.

Bio je to susret u kojem u prvom poluvremenu gledatelji nisu vidjeli mnogo velikih prilika, a gosti su imali najbolju. U 40. minuti Mikulić je atraktivnom obranom zaustavio udarac Sušića, a Tudor i Mastelić nisu uspjeli odbijenu loptu smjestiti u mrežu.

U drugom dijelu domaćin je došao na svoje. U 50. minuti Josip Knežević je nakon gužve u kaznenom prostoru Hajduka iz voleja poslao loptu u mrežu i tako oduševio okupljene navijače.

Hajduk se nije uspio oporaviti nakon primljenog pogotka, a Osijek je u nastavku prijetio ponovo zabiti, što se dogodilo u 74. minuti kada je Knežević zabio svoj drugi pogodak, ovaj put glavom nakon ubačaja Grgića.

U 84. minuti gosti su preko Sušića ipak zabili s bijele točke, nakon igranja rukom Mioča u kaznenom prostoru.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, kao ni izgled ljestvice MAXtv Prve lige. Osijek će sezonu završiti kao osmi, a Hajduk kao treći.