FORMULA 1

Kimi Raikkonen produljio s Lotusom

29.10.2012 u 10:48

Finski 33-godišnji vozač Kimi Räikkönen produljio je ugovor sa svojom momčadi iz Formule 1 Lotusom i za iduću sezonu.

Ovakav je scenarij potpuno očekivan nakon što Räikkönen, svjetski prvak iz 2007. godine, odlično odrađuje svoju povratničku sezonu u Formuli 1. U istu se vratio nakon dvije sezone nastupa u reliju i NASCAR-u.

Iako ove sezone nije osvojio niti jednu utrku, finski vozač je impresionirao sa šest plasmana na pobjedničko postolje. Završio je svaku utrku, te je u svima osim u onoj za VN Kine osvajao bodove.

U ukupnom poretku vozača nalazi se na trećem mjestu sa 173 boda. Ispred njega su dvostruki i aktualni svjetski prvak, Nijemac Sebastian Vettel u Red Bullu sa 240 bodova, te Španjolac Fernando Alonso u Ferrariju sa 227 bodova.