VELŠANI SADA NEMOĆNI

Manchester United napokon prekinuo niz poraza

11.01.2014 u 20:59

U posljednjoj subotnjoj utakmici 21. kola engleske Premierlige nogometaši Manchester Uniteda slavili su na Old Traffordu protiv Swanseaja s 2-0, te se na taj način revanširali za poraz u FA Cupu. United je na taj način prekinuo i vrlo neugodan niz od tri uzastopna poraza u svim natjecanjima

Prije svega šest dana velški je sastav slavio na ovom istom stadionu s 2-1, čime je izbacio United već u 3. kolu najstarijeg klupskog nogometnog natjecanja. Ovoga puta Swansea nije bio ni blizu pobjede na Old Traffordu.

'Crveni vragovi' su dugo lomili otpor momčadi Michaela Laudrupa, no kada su u 47. minuti zabili, povratka za goste više nije bilo. Antonio Valencia pogodio je u drugoj minuti nastavka, nakon što mu se lopta odbila na peterac uslijed udarca glavnom, odnosno obrane gostujućeg vratara.

Dvanaest minuta kasnije United je udvostručio prednost preko Dannyja Welbecka, koji je krasno skrenuo mlaki pokušaj udarca Patricea Evre prema golu. Engleski je reprezentativac samo malo zahvatio loptu, ali dovoljno da ju neobranjivo smjesti za Gerharda Tremmela.

Mogao je Manchester slaviti i uvjerljivije, ali je Chris Smalling promašio zicera s pet metara.

United je unatoč pobjedi ostao na sedmom mjestu, s dva boda manje od šestoplasiranog Liverpoola. Swansea je pak ostao 13., a na tom će mjestu i ostati nakon kompletiranja ovog kola.