U prvoj utakmici skupine D nogometaši Argentine i Islanda u Moskvi su odigrali 1:1, a tragičar je bio Lionel Messi koji nije realizirao kazneni udarac...

Argentina: Caballero, Salvio, Otamendi, Rojo, Tagliafico, Mascherano, Biglia, Meza, Messi, Di Maria, Agüero

Island: Halldorson, Saevartson, Ingason, R. Sigurdson, Magnusson, Gunnarson, Hallfredson, Gudmundson, Bjarnason, G. Sigurdson, Finnbogason

• +3
SP u nogometu, skupina D: Argentina - Island Izvor: Profimedia / Autor: N.N.
  • 90'

90'

Messi se u drugoj minuti sudačke nadoknade oslobodio pratitelja na dovoljno dugo da bi mogao pucati prema golu. No njegov udarac odlazi preko njega. U petoj minuti sudačke nadoknade Argentina je dobila slobodni udarac s oko 25 metara. Messi je pucao u živi zid. Sudac svira kraj. Ovo bi moglo prilično zakomplicirati stanje u našoj skupini
  • 89'

89'

Igrat će se još barem pet minuta sudačke nadoknade
  • 88'

88'

Promjena u Islandu: izlazi Finnbogason, ulazi Sigurdarson
  • 87'

87'

Halldorsson je još jednom spasio Island. Ubačaj Argentine je išao u gol, ali je islandski golman refleksno reagirao
  • 84'

84'

Promjena u Argentini; ulazi Gonzalo Higuain, izlazi Maximiliano Meza
  • 83'

83'

Pavon je pokušao pucati ali nije bilo šanse da udarac prođe kroz šumu islandskih nogu
  • 79'

79'

Argentinski napadi ukratko: napadaju s malim brojem igrača i u pravilu igraju protiv duplog broja islanđana koji su u obrani. Zbog toga igrač s loptom nema puno opcija već je najčešće dugo drži i pokušava nešto izvesti solo akcijom ili mora čekati da se netko oslobodi. Budući da imaju brojčanu prednost, Island takve akcije uspješno brani
  • 75'

75'

Izlazi Di Maria, ulazi Pavon; za Island ulazi Skulason, a izašao je Gunnarsson
  • 71'

71'

Nakon što je Messi dugo držao loptu, dodao ju je do Banege, no njegov udarac odlazi ravno u vratara