talijanska liga

Napoli na Olimpicu u 94. minuti zabio za pobjedu protiv Lazija i proboj na sam vrh ljestvice Serie A

27.02.2022 u 23:35

U derbiju 27. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na gostovanju pobijedio Lazio 2:1 i tako preuzeo vrh ljestvice Serie A

Napoli je do iznimno važna tri boda stigao prekrasnim golom Fabiana Ruiza s ruba kaznenog prostora u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Momčad koju vodi Luciano Spalletti je tako na najbolji mogući način iskoristila kikseve Milana i Intera koji su u ovom kolu remizirali u dvobojima protiv Udinesea i Genoe.

Gosti su na Olimpicu poveli u 62. minuti golom Lorenza Insignea, a izjednačio je u 89. minuti Pedro Rodriguez fantastičnim golom s ruba šesnaesterca.

• +9
SS Lazio - SSC Napoli, Serie A, 27.2.2022. Izvor: EPA / Autor: FABIO FRUSTACI

Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, 'ukazao' se Ruiz je na Insigneovu asistenciju u 94. minuti utakmice zabio za pobjedu.

Toma Bašić je za Lazio igrao od 84. minute.

Drugi rimski klub je bio uspješniji. Roma je na gostovanju pobijedila Speziju 1:0, a gol odluke zabio je Tammy Abraham u šestoj minuti nadoknade iz penala. Domaćin je od 45. minute igrao bez isključenog Kelvina Amiana. Martin Erlić je igrao za Speziju cijeli susret.