NETSIMA SVE TEŽE

NBA: Hezonja pobijedio sirenu, Bojan opet vrlo dobar

27.12.2015 u 11:26

Mario Hezonja je u pobjedi svog Orlanda opet pokazao da je čovjek za zadnje šuteve, a Bojan Bogdanović je odigrao dobru rolu u novom porazu svojih Brooklyn Netsa

Brooklyn Netsi su u noći sa subote na nedjelju u svom Barclays Centeru poraženi od Washingtona s 96-111, primivši u posljednjoj četvrtini čak 32 koša.

Bio je to deseti domaći poraz momčadi Lionela Hollinsa, u kojem je Bojan Bogdanović ponovno bio u početnoj petorci te za nešto više od 35 minuta (35:16) postigao 14 koševa (šut 6/12), imao pet skokova, dvije asistencije i četiri izgubljene lopte. Netse je s 19 poena i 11 skokova predvodio Brook Lopez, a Thaddeus Young je uz 16 koševa imao 14 skokova.

Sve do posljednje četvrtine Brooklyn je vodio ravnopravnu borbu s igračima Washingtona koji su nakon 36 minuta imali prednost od dva koša (79-77). No, u posljednjih 12 minuta Wizardsi su razbili Netse (32-19), a u tom je razdoblju Jarell Eddie u svom debiju u NBA ligi postigao svih 12 koševa pogodivši četiri od pet pokušaja za tricu.

Prvo ime Washingtona bio je John Wall s 22 poena i 13 asistencija, dok je poljski centar Marcin Gortat imao učinak od 25 koševa, sedam skokova i tri asistencije. Washington (14-14) je na polovičnom učinku nakon 28 utakmica, dok je Brooklyn u dosadašnjih 30 nastupa ostvario samo osam pobjeda.

Sličan scenarij dogodio se u sudaru Orlanda i Miamija. Momčad Marija Hezonje u posljednju četvrtinu je donijela sedam poena viška (76-69), ali su gosti u posljednjih 12 minuta postigli čak 39 koševa i izborili pobjedu 108-101. Mario Hezonja je ušao s klupe te u igri proveo gotovo 20 minuta (19:44) postigavši osam poena (šut 3/5), uz dva skoka i četiri asistencije. Nikola Vučević je imao 22 koša, 10 skokova i šest asistencija, a Elfrid Payton je završio s 18 poena i sedam asistencija, no Orlando nije znao kako zaustaviti trojac Wade - Bosh - Dragić.

Dwyane Wade je uz 24 koša podijelio šest asistencija, Chris Bosh je istom broju koševa (24) dodao 10 skokova, a Goran Dragić je postigao 22 poena, imao šest skokova i četiri asistencije. Pobjeda je Miami (18-11) dovela ispred Orlanda (17-13) na ljestvici Jugoistočne divizije.

Košarkaši San Antonija svladali su Denver sa 101-86 i zadržali perfektan domaći učinak (17-0) u ovoj sezoni, iako je Gregg Popovich odlučio odmarati Tima Duncana i Manua Ginobilija. No, Spursi imaju dovoljno igrača koji mogu uskočiti i zamijeniti spomenutu dvojicu. Kawhi Leonard je postigao 20 koševa i imao po pet skokova i asistencija. Boris Diaw je ubacio 16 koševa, Tony Parker 13, a LaMarcus Aldrige uz 12 poena imao i devet skokova. Najbolji strijelac Nuggetsa, u čijem sastavu nije bilo Danila Galinarija i Emmanuela Mudiaya, bio je Nikola Jokić s 22 koša.

U utakmicama regularne sezone San Antonio je posljednji domaći poraz u doživio još u ožujku godine na izmaku, kad je Cleveland pobijedio Spurse sa 128-125 u produžetku. Zahvaljujući i nepobjedivosti na domaćem terenu Spursi (26-6) su ove sezone uvjerljivo druga najbolja NBA momčad i jedina uz aktualne prvake Golden State Warriorse (28-1) koja je ostvarila više od 25 pobjeda uz perfektan učinak pred svojim navijačima.

12. Portland 32 12 20
13. Minnesota 30 11 19