Nevjerojatan rezultat u utakmici za broncu na nogometnom turniru na Igrama

• A.H./Hina
  • Zadnja izmjena 08.08.2024 19:30
  • Objavljeno 08.08.2024 u 19:30

Nogometaši Maroka osvojili su brončanu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu nakon što su u u Nantesu deklasirali Egipat sa čak 6:0.

Bronca je marokanskoj reprezentaciji uvjerljivo najveći uspjeh na Olimpijskim igrama. Do Pariza su nastupili na Igrama u Barceloni (1992), Sydneyju (2000), Ateni (2004) i Londonu (2012) i nikada nisu prošli skupinu.

Napadač Betisa Abde Ezzalzouli doveo je Maroko u vodstvo u 23. minuti, a samo tri minute kasnije Soufiane Rahimi je povećao prednost. Veznjak Genka Bilal El Khannouss je u 51. minuti zabio za 3:0, da bi Rahimi u 64. minuti postigao svoj drugi gol na utakmici. Za napadača Al Aina bio je to već osmi pogodak na turniru i uvjerljivo je najbolji strijelac. Do kraja susreta za Maroko su zabili i Akram Nakach (73) i kapetan Achraf Hakimi (87).

U finalu se u petak sastaju Francuska i Španjolska.