Francuska 'osveta' Argentincima; ali što je tek Maroko napravio SAD-u...

• S.Š. / Hina
  • Zadnja izmjena 02.08.2024 23:15
  • Objavljeno 02.08.2024 u 23:15

U najzanimljivijem obračunu četvrtfinala olimpijskog nogometnog turnira Francuska je u Bordeauxu pobijedila Argentinu 1:0.

Pogodak odluke zabio je 27-godišnji napadač Crystal Palacea Jean-Philippe Mateta već u petoj minuti susreta.

Argentina je u nastavku susreta imala daleko veći posjed lopta (62/38), uputila je više udaraca (15/9), međutim nije uspjela zatresti mrežu Guillaumea Restesa.

Francuska je u samoj završnici zabila i drugi gol, ali je pogodak Michaela Olisea poništen zbog prekršaja u napadu.

Francuska će u polufinalu igrati protiv Egipta, koji je nakon izvođenja jedanaesteraca pobijedio Paragvaj sa 5:4 nakon što je susret završio 1:1.

Paragvaj je poveo u 71. minuti golom Diega Gomeza, a izjednačio je Ibrahim Adel u 88. minuti.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca presudio je promašaj Marcela Pereza u drugoj seriji.

Ranije su plasman u polufinale izborili Španjolska i Maroko.

Španjolska je u Lyonu pobijedila Japan sa 3:0, dok je Maroko u Parizu porazio SAD sa 4:0.

Furija je povela u 11. minuti golom Fermina Lopeza, a napadač Barcelone je u 73. minuti zabio i drugi gol. Konačnih 3:0 postavio je Abel Ruiz u 86. minuti.

Španjolska, koja ima olimpijsko zlato iz Barcelone (1992), te dva srebra (Tokio, Sydney) u polufinalu će igrati Maroka koji je sa 4:0 porazio SAD.

Najveći je to uspjeh marokanske olimpijske reprezentacije koja u dosadašnja četiri olimpijska nastupa (1992, 2000, 2004, 2012) nije prošla skupinu.

Maroko, kojeg vodi bivši igrač Porta Tarik Sektioui, je poveo u 29. minuti golom Soufianea Rahimija iz jedanaesterca. Za 28-godišnjeg krilnog napadača Al Aina bio je to već peti gol na turniru i uvjerljivo je vodeći strijelac.

Na 2:0 je u 63. minuti povisio napadač Villarreala Ilias Akhomach, da bi branič PSG-a i jedan od trojice igrača starijih od 23 godine, Achraf Hakimi u 70. minuti povisio na 3-0.

Konačnih 4:0 postavio je El Mehdi Maouhoub iz još jednog kaznenog udarca u 90. minuti.

Oba polufinalna susreta su 5. kolovoza. Španjolska i Maroko će igrati u 18.00 u Marseilleu, dok će Egipat i Francuska igrati u Lyonu od 21.00 sati.