SUPERSPORT HNL - 1. KOLO

Dinamo impresivno otvorio sezonu i 'petardom' poslao poruku Hajduku i ostalima

02.08.2024 u 22:59

Dinamo je u prvoj utakmici nove sezone SuperSport Hrvatske nogometne lige deklasirao Istru 1961 5:0.

Hrvatski prvak je furiozno ušao u susret i u prvih pola sata zabio je tri gola riješivši pitanje pobjednika.

Modri su poveli u 13. minuti golom Arbera Hoxhe koji je glavom pogodio nakon ubačaja Marka Pjace.

Hoxha je zabio za 1:0 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

amo šest minuta kasnije Martin Baturina je ubacio iz kornera, a Kevin Theophile-Catherine glavom povećao prednost.

Theophile-Catherine abio je za 2:0 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Sjajnih pola sata Dinamo je zaokružio i trećim golom. Bila je to brza kontra Dinama, Baturina je povukao te asistirao za Sandra Kulenovića koji je lijepo zabio pod prečku za 3:0.

Kulenović je zabio za 3:0 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Kulenović je u 49. minuti zabio svoj drugi gol za 4:0, da bi priču zaključio Ronael Pierre-Gabriel upisavši se među strijelce u 79. minuti na još jednu, već treću Baturininu asistenciju.

• +36
1. kolo SuperSport HNL-a, Dinamo - Istra 1961 (2.8.2024.) Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek

Nažalost, otvaranje nove sezone HNL-a između Dinama i Istre pokvarilo je veliko nevrijeme uz jake pljuskove koje je pola sata prije početka susreta pogodilo Maksimir ispraznivši dio tribina.

Kulenović je bio strijelac i četvrtog Dinamovog gola Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Dodajmo i kako je španjolski reprezentativac Dani Olmo u poluvremenu sišao na teren pozdravivši navijače koji su mu pružili velike ovacije. Olmo je u Dinamu proveo šest godina prije nego je 2020. preselio u RB Leipzig.

U subotu je na rasporedu susret između Gorice i Varaždina, dok se u nedjelju sastaju Rijeka - Lokomotiva, Hajduk - Slaven Belupo, te Osijek - Šibenik.

Pierre Gabriel postavio je konačnih 5:0 Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport