Ni 'pacerski' gol nije zaustavio dominantni Dinamo!

08.12.2013 u 16:51

• +8

MAXtv Prva liga, 19. kolo, Dinamo - Osijek

Izvor: Pixsell / Autor: Jurica Galoic/PIXSELL

Nogometaši Dinama pobijedili su Osijek u nedjeljnoj utakmici 19. kola MAXtv Prve lige rezultatom 4:1

Nakon uvjerljivog trijumfa protiv Hajduka u Kupu, Dinamo je pokazao dobru formu i protiv pretposljednje momčadi lige. Iako su primili nespretan gol u prvom dijelu, 'modri' nisu dopustili iznenađenje, a dominaciju na terenu pretvorili su u sigurnu pobjedu.

Dinamo je žestoko napao od prve minute i nije se dugo trebalo čekati na pogodak. Nakon opasnih udaraca Ademija i Pamića na samom početku, u 9. minuti Dinamo je izveo korner, Beqiraj i Mikulić skočili na loptu, a Junior Fernandes poslao odbijenu loptu u mrežu.

Nakon primljenog pogotka Osijek se probudio i u 13. minuti odigrao odličnu akciju, koju je Grgić završio nepreciznim udarcem u suprotni kut. Četiri minute kasnije gosti su izjednačili. Strijelac je bio lukavi Dugandžić koji je dočekao grešku Dinamovog golmana. Zeleniki je ispala lopta iz ruku, a napadač Osijeka s lakoćom ju je ubacio u mrežu.

Dinamo je dominirao do kraja prvog dijela i trebao ponovo povesti već u 20. minuti, ali Beqiraj je poslao loptu iz blizine iznad gola, na savršenu asistenciju Pamića. Ipak. 'modri' su došli na svoje u 33. minuti. Brozović je odigrao dupli pas s Beqirajem i preciznim prizemnim udarcem savladao Mikulića.

Domaći su bili bolja momčad i u drugom dijelu. U 46. minuti Pinto je ubacio savršenu loptu za Fernandesa, a ovaj glavom zaprijetio Mikuliću, no osječki golman izvadio je loptu ispod grede. U 55. minuti Čalušić je ubacio za Beqiraja, koji je uzeo loptu ispred dva gostujuća braniča i proveo ju u Mikulićevu mrežu.

Osijek se pokušao vratiti u utakmicu, no Zelenika se iskupio u 61. minuti kada je refleksnom obranom izvadio ispod grede opasan udarac Ugarkovića. Gol je mogao zabiti i Barišić u 73. minuti nakon greške domaće obrane, no i njegov šut u suprotni kut Zelenika je odlično obranio. U 90. minuti Dinamo je zabio svoj četvrti pogodak. Ponovo je strijelac bio Fernandes, koji je postavio konačni rezultat glavom iz blizine na asistenciju Pamića.

Na ljestvici MAXtv Prve lige Dinamo sada ima četiri boda prednosti ispred Hajduka i dvoboj kod kuće protiv Zadra kojim će zaključiti ovogodišnji dio sezone. Osijek ostaje pretposljednji, a prije zimske pauze još igra protiv Lokomotive.