DERBI PREMIERSHIPA

Ništa od osvete! Chelseajev preokret na Anfieldu

08.11.2014 u 15:40

U derbiju 11. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na Anfieldu svladao Liverpool 2:1. Domaćin je poveo, ali su gosti pronašli način da okrenu dvoboj u svoju korist

Prošle sezone Chelsea je slavio na Anfieldu u travnju i taj poraz bio je koban za Liverpool i njegove šampionske ambicije. 'Redsi' su priželjkivali osvetu, ali je Mourinhova družina i iz ovoga susreta izašla sa cijelim plijenom.

Sve je dobro počelo za domaćina. Emre Can je opalio s 25 metara u 9. minuti lopta je pogodila Cahilla, promijenila smjer i prevarila vratara Courtoisa. No vodstvo 'redsa' nije dugo trajalo. Samo pet minuta kasnije Terry je prvo glavom pogodio blok, a na odbijenu loptu natrčao je Cahill i pogodio.

Trenutak odluke koji je odlučio pobjednika dogodio se u 67. Nakon prodora Azpilicuete, uslijedio je oštar ubačaj, golman Mignolet je odbio, a na pravom mjestu se našao Diego Costa.

Liverpool nije mogao ozbiljnije zaprijetiti, ali je u 88. mogao sudac svirati 11-erac. Lopta je u ruku pogodila Cahilla, ali se djelitelj pravde nije oglasio.

Chelsea je uzeo važne bodove kojima je učvrstio vodeću poziciju, a Liverpool, za koji je Lovren odigrao svih 90 minuta, zasad ostaje sedmi, no isto tako ima utakmicu više od najbližih konkurenata.

Dodajmo kako je kasnije Manchester United tek pogotkom Juana Mate u 67. minuti slomio kod kuće otpor Crystal Palacea, dok je Southampton nastavio s odličnim igrama i domaćom pobjedom protiv Leicester Citya od 2:0 došli su na drugo mjesto ljestvice s četiri boda manje od Chelsea. Oba gola za 'Svece' zabio je Shane Long.