08.03.2015 u 14:17

• +5

MAXtv Prva liga, 24. kolo: Osijek - Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Mrkonjic/PIXSELL

U prvoj nedjeljnoj utakmici 24. kola MAXtv Prve lige nogometaši Hajduka pobijedili su Osijek zahvaljujući pogotku Andrije Balića…

Sastav Osijeka: Mikulić - Matas, Laštro, Bralić, Barišić - Šorša, Jamak, Vukobratović, Škorić - Perošević, Vojnović

Sastav Hajduka: Kalinić - Vršajević, Maloča, Milović, Jozinović - Sušić, Mezga, Maloku, Balić - Vlašić, Maglica.

MAXtv Prva liga, 24. kolo

Osijek – Hajduk 0:1 (Balić 45+2)

Tijek utakmice

Kraj - Hajduku vrijedna pobjeda, Osijeku žal zbog promašenih prilika
89' - Laštro je probio iz daljine, ali pokraj gola
85' - krasan šut Glavaša odlazi malo pokraj lijeve vratnice
84' - Vojnović puca preko gola s ruba 16-erca...sve manje vremena za domaće
75' - velika prilika za Vlašića! Sam na lijevoj strani puca pokraj gola
67' - krasna solo akcija Vlašića, no Mikulić uz puno muke brani!
58' - velika šansa za Škorića! Nakon kornera sam tukao nogom, ali preko gola
54' - opasan udarac Jamaka prolazi tik uz Kalinićevu vratnicu
51' - sjajan prodor Matasa, ali zaustavio ga je Maloča u posljednji trenutak
Poluvrijeme - domaći su dominirali, a na kraju Hajduk ipak vodi na odmoru
45+2 - goool za Hajduk! Kaznili su Splićani domaće promašaje, Balić nakon kontre šalje odbijenu loptu nakon stative Vlašića u mrežu!

44' - dvije nesigurne intervencije Mikulića nakon kornera, ali bez posljedica
37' - opasna kontra Osijeka, Šorša na kraju puca pokraj gola
33' - čak dvije zamjena kod Hajduka zbog ozljeda..Maglica i Jozinović morali su napustiti igru, ušli su Vasilj i Milevski
21' - Šorša je u posljednja dva napada prošao pet puta gostujuće igrače...igra sjajno!
15' - nova šansa domaćih! Vojnović sam u sredini puca glavom, ali preko gola!
13' - krasan udarac Šorše glavom, Kalinić sjajno vadi ispod grede!
7' - Vršajević je uputio prvi udarac na domaći gol, ali slabo
1' - dvoboj u Osijeku je počeo

Nakon što ga je preuzeo Šušak, Osijek niže sjajne rezultate. Pregazio je Split i Zagreb, ostao neporažen protiv Dinama i munjevito bježi s dna ljestvice. Sada ga čeka novi izazov, splitski Hajduk koji ne briljira te čitav niz godina ne zna za pobjedu u Gradskom vrtu.

Poklepović je svoju jedinu pobjedu ostvario protiv Vinograda u srijedu i nada se da je to početak Hajdukovih boljih dana. Poraz na Kantridi i remi sa Zadrom su prošlost, a ako Splićani ostvare dobar rezultat u Gradskom vrtu, slabi rezultati s početka drugog dijela sezone brzo će se zaboraviti...