24.11.2013 u 20:57

• +5

MAXtv Prva liga, 17. kolo: Hajduk - Osijek

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Čagalj

Nogometaši Hajduka u nedjeljnom su dvoboju MAXtv Prve lige odigrali 1:1 na domaćem travnjaku protiv Osijeka i tako propustili šansu preuzeti vodstvo na ljestvici

Protiv pretposljednje momčadi lige Tudorova momčad nije odigrala jednu od svojih najboljih utakmica ove sezone i gosti su zasluženo ostali neporaženi, a da su bili malo prisebniji u kontranapadima, možda su mogli i slaviti na Poljudu. S obzirom da Hajduk nije dobio Osijek ni u Gradskom vrtu u prvom dijelu sezone, možemo reći da je riječ o protivniku koji Splićanima ne leži.

Hajduk je agresivno otvorio utakmicu i vladao terenom u prvih dvadeset minuta, a gol je 'visio u zraku'. Prvu veliku priliku imao je Pašalić u 20. minuti, nakon što je ostao sam na rubu kaznenog prostora, ali njegov udarac bio je neprecizan.

Tri minute kasnije Hajduk je poveo. Odličnu loptu u prostor Vršajević je krasnim udarcem pospremio u suprotni Mikulićev kut i splitska publika imala je razloga za slavlje. U 26. minuti Splićani su mogli udvostručiti prednost kad je Maglica izašao sam pred gostujućeg golmana, no nije ga uspio savladati.

Uslijedilo je neugodno iznenađenje za Tudorovu momčad. Osijek je u 31. minuti školski izveo jednu kontru, lopta je došla do Šorše na desnu stranu, on ubacio u sredinu za Barišića koji je prizemnim udarcem savladao Kalinića.

Do kraja prvog dijela Kouassi je promašio dvije odlične prilike, jednu glavom nakon prekida, drugu u 39. minuti kad je izašao sam pred Mikulića.

U nastavku je Hajduk krenuo napadački po drugi pogodak, ali i ostavio dosta prostora u pozadini pa je Osijek prijetio iz kontri. Velikih prilika više nije bilo, tek nekoliko opasnih situacija u kojima su Pašalić, Vršajević i Kouassi mogli bolje reagirati,a s druge strane Dugandžić, Aleksić i društvo mogli su potpuno šokirati Poljud, ali niti jednu kontru nisu do kraja izveli kako treba.

Hajduk je u sudačkoj nadoknadi imao nekoliko kornera i prekida, ali nije uspio zabiti i morao se zadovoljiti bodom, s kojim ostaje iza Dinama uz utakmicu više i gostovanje na Maksimiru sljedeći vikend. Osijek pak ostaje pretposljednji.