Osijek svladao Dinamo u dramatičnoj utakmici

30.03.2014 u 20:56

• +11

MAXtv Prva liga, 28. kolo, NK Osijek - GNK Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka ostvarili su veliku pobjedu u 28. kolu MAXtv Prve lige. Pobijedili su vodeći Dinamo rezultatom 3:2 i tako prepustili zadnje mjesto u ligi Hrvatskom dragovoljcu

Sastav Osijeka: Mikulić - Matas, Jonjić, Bralić, Glavaš - Šorša, Ugarković, Škorić, Mišić - Cesarec

Sastav Dinama: Ježina - Leko, Šimunović, Šimunić, Pivarić - Antolić, Brozović, Halilović - Soudani, Fernandes, Čop

MAXtv Prva liga, 28. kolo:

Osijek – Dinamo 3:2 (Cesarec 41, 69, Mišić 89 / Fernandes 80, Čop 84)

Tijek utakmice:

Kraj - velika pobjeda Osijeka u izuzetno dramatičnoj završnici...prvi poraz Dinama ovog proljeća

89' - goool za Osijek! Josip Mišić je zabio glavom i domaći ponovo vode!
84' - goool za Dinamo! Vratili su se gosti! Zabio je Duje Čop koji je ostao sam u kaznenom prostoru i sigurno matirao Mikulića!

80' - goool za Dinamo! Fernandes je pucao, Mikulić jako loše reagirao i utakmica je ponovo otvorena!

79' - Glavaš prijeti s ruba kaznenog prostora, lopta odlazi malo iznad Dinamovog gola
69' - goool za Osijek! Danijel Cesarec sjajno je pod gredu poslao povratnu loptu i blizu smo senzacije!

62' - opet se Čop sjurio okomito prema Mikuliću, opet je osječki golman prvi na lopti
56' - odlična prilika za Čopa, oslobodio se braniča, ali njegov udarac Mikulić s lakoćom brani
52' - opasan napad Osijeka, Mišić puca iz voleja s desne strane, malo pokraj gola
49' - Čop utrčava u prostor, ali Mikulić je na lopti ispred njega
Poluvrijeme - Osijek vodi, ali Dinamo sigurno nije rekao svoju zadnju...bit će zanimljivo u nastavku

41' - gool za Osijek! Danijel Cesarec se sjajno oslobodio braniča nakon jedne kontre domaćih i sigurno zabio!
37' - Brozovićev udarac završio na gredi! Najveća prijetnja na utakmici dosad!
17' - Fernandes opasno prijeti nakon ubacivanja Leke, ali udarac završava u bloku...u nastavku je pucao Soudani iz voleja, no pokraj gola
13' - Šorša se našao u izglednoj situaciji, ali nije dobro zahvatio loptu
8' - Matas je odlično povukao, ali Cesarec i suigrači nisu njegov ubačaj s desne strane uspjeli posremiti u mrežu
1' - dvoboj u Osijeku je počeo

Nakon pobjede u derbiju protiv Hajduka, Mamićev Dinamo grabi prema devetoj tituli u nizu. Prednost pred najvećim rivalima je golema, no još je mnogo utakmica do kraja i trener sigurno neće dopustiti opuštanje. 'Modre' ovaj vikend čeka zanimljiv izazov: gostovanje kod 'davljenika' Osijeka, momčadi s mnogo talenta i velikim oscilacijama.

Prošle sezone Osijek je uspio slaviti protiv Dinama u Gradskom vrtu na otvaranju proljetnog dijela prvenstva. Ako bi to ponovio ove nedjelje, opstanak u ligi bio bi znatno izgledniji…