ide po treći atp naslov

Ovakve predstave Borne Ćorića potvrđuju da je spreman za povratak u svjetski vrh: Jako sam zadovoljan svojim tenisom

21.08.2022 u 08:29

Hrvatski tenisač Borna Ćorić za 91 minutu pobijedio je Britanca Camerona Norrieja 6:3, 6:4, te izborio finale ATP Masters 1000 turnira u Cincinnatiju

Ćorić će tako igrati drugi put u finalu Masters 1000 turnira. Prvi put se to dogodilo u Šangaju 2018. godine, a ovom prilikom mu na putu do naslova pobjednika stoji grčki tenisač Stefanos Tsitsipas koji je sa 7:6 (6), 3:6, 6:3 pobijedio u polufinalu prvog tenisača svijeta Daniila Medvjedeva.

'Bio je to vrlo težak, ali i vrlo dug dan. Nisam očekivao da ću igrati u 19:30 sati (op.a. po lokalnom vremenu). Došao sam u 15 sati i očekivao sam da ću vrlo brzo na teren (op.a., kiša je poremetila satnicu). Bio je to lud dan, ali na kraju je završio jako dobro. Jako sam zadovoljan svojim današnjim tenisom, igrao sam izuzetno dobro', rekao je nekad 12. igrač svijeta. zanimljivo, na toj je poziciji bio krajem kolovoza 2019. godine.

Prvobitno planiran kao dnevni meč na središnjem terenu, Ćorić i Norrie su umjesto toga ušetali na tribinu nešto poslije 19:30. Norrie je počeo sjajno pod svjetlima i poveo 3:1 u prvom setu, ali Ćorić je ubacio u višu brzinu i osvojio pet uzastopnih gemova i uzeo prvi set.

'U početku nisam bio tu, nisam dobro osjećao loptu', rekao je Hrvat.

'Onda sam pronašao svoj ritam. Počeo sam bolje servirati, počeo sam igrati puno bolje i mislim da je to bio ključ meča'.

• +3
Borna Ćorić vs. Cameron Norrie 6:3, 6:4 (polufinale Cincinnatija) Izvor: Profimedia / Autor: MATTHEW STOCKMAN / Getty images / Profimedia

Ulaskom u finale, Ćorić će od ponedjeljka osvanuti u Top 50, dok bi ga osvojeni naslov lansirao s aktualnog 152. mjesta među 30 najboljih na ATP ljestvici.

U karijeri je 25-godišnji Ćorić osvojio dva ATP turnira, Marrakech 2017. i Halle 2018. godine. Posljednje finale je igrao prije dvije godine u Sankt Peterburgu, a iste godine je odigrao posljednji meč sa Stefanosom Tsitsipasom. U sjajnom meču na US Openu tada je Ćorić slavio 6:7(2), 6:4, 4:6, 7:5, 7:6(4).

U nedjelju je njihov novi dvoboj, ovaj put za pobjednika Masters 1000 turnira u Cincinnatiju.

Finalni okršaj trebao bi početi večeras u 22.30 sati po srednjeeuropskom vremenu.