Ovakvu Hrvatsku želimo gledati do kraja! Rukometaši pokazali pravo lice

• S.Š. / Hina
  • Zadnja izmjena 31.07.2024 13:08
  • Objavljeno 31.07.2024 u 12:34

Nakon mučenja s Japanom, pa poraza od Slovenije, hrvatski rukometaši napokon su odigrali pravu utakmicu, a što je donijelo i pobjedu 31:26 nad Njemačkom

Hrvatski rukometaši izvukli su najbolje iz sebe i ostvarili posve zasluženu pobjedu protiv Njemačke 31:26.

Za razliku od utakmica s Japanom i Slovenijom, ove srijede Sigurdssonova je momčad sjajno funkcionirala svih 60 minuta, a posebno raspoložen bio je vratar Dominik Kuzmanović, koji je skupio 11 obrana.

Briljirao je i Martinović s devet golova, a treba čestitati i kapetanu Duvnjaku koji je opet odlično vodio momčad. Upisao je Duvnjak pet golova, baš koliko i Cindrić i Šoštarić, Mihić je zabio četiri.

Na njemačkoj strani najefikasniji su bili Johannes Golla s osam, te Renars Uscins sa četiri gola. Wolff je na kraju sakupio osam golova.

Hrvatska je odlično ušla u utakmicu, bila je u stalnom vodstvu, a u nekoliko navrata je imala i tri gola viška, dok su Nijemci u prvih 30 minuta bili samo u jednom vodstvu (5:4).

Na koncu je Hrvatska dobila prvi dio sa 15:13, premda je naša prednost mogla biti daleko uvjerljivija. Nažalost, odabranici izbornika Dagura Sigurdssona su u prvom poluvremenu zapucali čak pet situacija 'jedan na jedan', te promašili jedan sedmerac.

Hrvatska je s odličnom igrom nastavila i u drugom dijelu, u 51. minuti je povela s najvećih 26:20. Njemačka se pet minuta prije kraja približila na četiri gola zaostatka (27:23), no više od toga nije išlo. Na koncu je Hrvatska slavila sa 31:26.

U preostalim susretima 3. kola iz ove skupine kasnije se sastaju Španjolska - Japan (14.00), te Švedska - Slovenija (16.00).

U četvrtom kolu, 2. kolovoza, hrvatskim rukometašima slijedi ogled protiv Švedske (14.00), a dva dana kasnije i posljednji susret u skupini protiv Španjolske (21.00).

Plasman u četvrtfinale izborit će prve četiri ekipe.

HRVATSKA - NJEMAČKA 31:26 (15:13)

Dvorana - Paris Expo Porte de Versailles; Suci: Vaclav Horaček, Jiri Novotny (Češka)

Hrvatska: Kuzmanović, Mandić; Mihić 4, Duvnjak 5, Šoštarić 5 (2), Klarica, Srna 1, Šarac, Cindrić 5, Grahovac, Lučin, Martinović 9 (1), Šipić 1, Načinović 1

Njemačka: Wolff, Spaeth; Golla 8, Witzke 3, Heymann 1, Knorr 2, Koester 2, Uscins 4, Haefner 1, Dahmke 3, Mertens, Steinert 1, Grgić 1 (1), Kohlbacher

• Isključenja: Hrvatska 10 minuta, Njemačka 0 minuta
  • Sedmerci: Hrvatska 3/4, Njemačka 1/2