Šveđani lakše od očekivanog 'slomili' Španjolce i zakomplicirali situaciju u našoj skupini

• I.Ž./Hina
  • Zadnja izmjena 29.07.2024 19:16
  • Objavljeno 29.07.2024 u 19:18

U susretu 2. kola A skupine olimpijskog turnira rukometaša Švedska je pobijedila Španjolsku 29-26 (11-11)

Šveđani su ostvarili prvu pobjedu nakon što su u prvom kolu izgubili od Njemačke, dok su Španjolci upisali prvi poraz nakon što su na otvaranju turnira porazili Sloveniju.

U ranije odigranim susretima iz ove skupine Slovenija je pobijedila Hrvatsku 31-29, dok je Njemačka bila uvjerljiva protiv Japana 37-26.

Nakon dva kola Njemačka ima četiri boda, preostale reprezentacije su na dva boda, izuzev Japana koji je izgubio oba susreta.

Šveđani su bolje ušli u susret, sredinom prvog dijela vodili su s četiri gola razlike (11-7), no Španjolska je do kraja poluvremena uspjela izjednačiti (11-11).

Na otvaranju drugog dijela Švedska je povela 12-11 i nakon toga više nije ispuštala prednost.

• +9
Švedska - Španjolska, rukomet, Olimpijske igre, 29.7.2024. Izvor: EPA / Autor: RITCHIE B. TONGO

U 35. minuti imali su +4 (16-12), deset minuta prije kraja bilo je 23-18, a šest minuta prije kraja sedam razlike (27-20). Španjolska je do kraja susreta tek ublažila poraz za konačnih 29-26.

Švedsku su do pobjede predvodili Oscar Bergendahl, Lucas Pellas i Sebastian Karlsson s po pet golova, dok je Tobias Thulin imao 15 obrana.

Na španjolskoj strani istaknuli su se Daniel Fernandez sa sedam i Aleix Gomez sa šest golova.

U susretima 3. kola u srijedu 31. srpnja sastaju se Hrvatska - Njemačka (11 sati), Španjolska - Japan (14 sati), te Slovenija - Švedska (16 sati).