2. PRETKOLO LP

Pjacin šou u Luksemburgu, zabio dva pa asistirao Rogu!

22.07.2015 u 19:50

Dinamo u Luksemburgu od 20 sati igra uzvratnu utakmicu drugog prekola Lige prvaka protiv Fole Esch. Tekstualni prijenos pratite na tportalu

Fola: Hym - Martino, Klein, Martin, Kirch - Payal - Hadji, Ahmed, Dallevedove, Francoise - Hornuss
Dinamo: Eduardo - Šimunović, Sigali, Taravel - Matel, Ademi, Machado, Pivarić - Pjaca - Soudani, Henriquez

Fola Esch- Dinamo 0:3

90+3' - kraj utakmice
90' - kakav zicer za Povarića, iz blizine u naletu lijevicom pored gola
75' - 0:3 - GOOOL - odlična asistencija Pjace u prostor za Roga koji izlazi pred vratara i pogađa
72' - Dinamo je sve bliže prolasku
64' - dojam je da se Dinamo previše opustio, ubačaj Fole, netko je iz blizine d domaćih igrača pucao zamalo pored gola
57' - brza kontra Dinama, Matel je tražio Pjacu, ali je jedan od braniča Fole u zadnji trenutak otklonio opasnost
52' - Dinamo mirno igra u nastavku, nema potrebe za žurbom, igrači Fole ni ne pokušavaju napraviti neki pritisak
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45+1' - kraj prvog poluvremena, navijači 'modrih' mogu biti zadovoljni rezultatom
45+1' - kombinacija Soudani, Henriquez, Čileanac je dobro pucao, ali je Hym obranio
40' - 0:2 - GOOOL - Pjaca je izbjegao zaleđe, prevario dva igrača luksemburškog prvaka i sjajno pogodio s lijeva iskosa suprotnu stranu
35' - otvorili su se nešto i igrači Fole, ali bezopasni su u svojim nastojanjima da iznenade 'modru' obranu
29' - 0:1 - GOOOL - skraćeni 'korner' s desne strane, prizemna lopta za Pjacu na 12-13 metara koji oštro nisko probija nemoćnog Hyma

prvi gol Pjace

25' - najbolja prilika pripada zasad Foli, oštar ubačaj s desne strane, lopta je prošla na drugu stranu do Martina koji iz blizine nije dobro reagirao
24' - 'modri' stoperi zasad se ističu oklizavanjem po travnjaku
19' - ubačaj Matela, Machado je zamalo zakasnio, mirisalo je na pogodak
18' - Pjacin pokušaj s 20 metara visoko preko gola
15' - Soudani je primio loptu u šesnaestercu, lomio suparnika i pucao s desetak metara, ali preslabo za spremnog Hyma
10' - nešto su pokazali i igrači Fole, srećom nakon kornera nisu napravili ništa zbog čega bi Eduardo trebao reagirati
5' - Dinamo je pritisnuo, ubačaj s desne strane, gužva u petercu, ipak domaćin se spasio
1' - počela je utakmica, odmah je zaprijetio Soudani

----------------------------------------------------------------------------------------

Prvi susret na Maksimiru završio je 1:1 što je u hrvatskim medijima okaraketrizirano kao debakl, sramota i katastrofa. Ne treba ni spominjati kakvo će biti rasploženje javnosti ukoliko hrvatski prvak ratozara i u drugoj utakmici. 'Modri' su favoriti, ali to treba potvrditi i na terenu.

'Jasno da idemo po pobjedu i prolaz; ništa drugo nam niti ne pada na pamet, U prvoj utakmici nismo baš bili dobri, završilo je kako je završilo i sada imamo novu utakmicu u kojoj možemo sve popraviti', rekao je Ivo Pinto.

'Trebamo u svim elementima igre biti bolji nego u zadnjih par utakmica i onda ćemo se plasirati u idući krug. Ova momčad ima kvalitetu, svi to dobro znamo i siguran sam da će sutra biti puno bolje te da ćemo uz pravi pristup proći dalje. Znamo da je ovo knock-out faza, nema mjesta za popravak i moramo biti pravi. Ponavljam, siguran sam da će ekipa dobro reagirati', poručio je trener Zoran Mamić.