MAXtv PRVA LIGA

Pogledajte Grgićevu golčinu za prvu proljetnu pobjedu Osijeka

11.03.2016 u 19:59

U petak je odigrana prva utakmica 27. kola MAXtv Prve lige, a Osijek je na svom stadionu dočekao zaprešićki Inter i pobijedio 1:0, za svoju prvu pobjedu u proljetnom dijelu sezone

Iako su i jedni i drugi u zoni da ne mogu mirno čekati rasplet sezone, Osijek je kudikamo agresivnije i bolje ušao u utakmicu, a kao nagrada za takav pristup stigao je i pogodak već u devetoj minuti.

21-godišnji Alen Grgić prekarsnim je golom, svojim trećim ove sezone, matirao suparničkog varatara.

Samo šest minuta kasnije, Osijek je već mogao imati opipljiiviju prednost ali udarac Antonija Peroševića, s gotovo iste udaljenosti s koje je Grgić poentirao, prošao je malo kraj gola.

I u drugom dijelu Osijek je bio bolji i opasniji, a dobre su dvije prilike imali odmah na početku nastavka. Prvo je u 48. minuti 'zicera' promašio Mioč, a potom je u 51. minuti Perošević, nakon velike borbenosti stigao u priliku za udarac, ali i pogodio vratnicu.

Gostima su 'lađe potonule' u 64. minuti kada je sudac Zebec pod tuš poslao Iliju Nestorovskog nakon udarca nogom u prsa Aljoše Vojnovića.

Novu dobru prigodu za Osijek u 74. minuti opet je imao Mioč, ali njegov je udarac zaustavio vratar gostiju Ćović.

Utakmicu je 'zaključio' još jednim udarcem strijelac jedinog gola, Alen Grgić s time što je ovaj možda bio i njegov najlošiji na ovoj utakmici.

Osijek - Inter Zaprešić 1:0