veliki kiks

Potresi u Realu. Nezadovoljni Ancelotti izvadio Modrića, reakcija publike rekla je sve

30.08.2024 u 07:28

Nakon utakmice između Las Palmasa i Real Madrida (1:1) trener Madriđana Carlo Ancelotti je bio prilično kritičan prema izvedbi svoje ekipe ističući da je prvo poluvrijeme bilo loše

'Mučili smo se da stvorimo priliku, mučili smo se da osvojimo loptu, da nađemo ravnotežu. Moramo pronaći brzo rješenje i mislim da ćemo ga pronaći.'

Ancelotti je također izrazio zabrinutost zbog nedostatka prošlogodišnje čvrstoće u igri, naglašavajući potrebu za brzim pronalaskom rješenja, posebno s obzirom na gust raspored i nadolazeće utakmice:

'Teško pronalazimo prošlogodišnju čvrstoću, ne moramo tražiti izgovore, raspored je gust i moramo brzo pronaći rješenje, u nedjelju imamo utakmicu.'

Posebno je istaknuo potrebu za boljom taktičkom pripremom:

'Moram biti jasniji po pitanju taktike na terenu da igračima dam jasniju sliku. Košta nas više nego što smo mogli zamisliti, ali moramo raditi i dobro se fokusirati. Ove tri utakmice pokazale su mi mnoge stvari koje ne idu dobro.'

Ancelotti je također ukazao na probleme u tempu igre i pronalasku prostora:

'Igra se sporo, nema kretanja, lopta dolazi do napadača kada je protivnička momčad zatvorena, mučimo se pronaći prostor između linija... Problem je sasvim jasan, moramo pronaći rješenje.'

• +6
Las Palmas - Real Madrid, španjolska liga, 29.8.2024. Izvor: EPA / Autor: Quique Curbelo

Nedostatak Tonija Kroosa, koji je bio ključan za vezni red Real Madrida, dodatno se osjetio u ovoj utakmici. Njegova sposobnost da preciznim pasovima povezuje igru i stvara šanse očigledno nedostaje, a Ancelotti će vjerojatno nastaviti eksperimentirati u pokušaju da nađe optimalno rješenje.

Luka Modrić je bio starter u veznom redu zajedno s Tchouamenijem i Valverdeom, ali je zamijenjen u 64. minuti, kada je na njegovo mjesto ušao Arda Guler. Modrić je s terena ispraćen ovacijama i aplauzom publike na stadionu Gran Canaria, što pokazuje koliko ga navijači cijene, unatoč slabijoj predstavi tima.

Domaćine je u vodstvo doveo Moleiro (5), a izjednačio je Vinicius (69-11m).