ZRAČNA PUŠKA 10 M

Imamo medalju! Miran Maričić osvojio broncu, srebro mu je pobjeglo u zadnjem hicu!

• Branko Tabak
  • Zadnja izmjena 29.07.2024 12:31
  • Objavljeno 29.07.2024 u 11:09

Petar Gorša i Miran Maričić nastupaju u olimpijskom finalu zračne puške na 10 metara. Tekstualni prijenos pratite na tportalu

• Olimpijski prvak je Kinez Lihao Sheng, srebro je osvojio Victor Lindgreen, Miran Maričić je brončani! Petar Gorša je osvojio šesto mjesto!
  • Do zadnjeg hica Miran Maričić je bio drugi, ali je onda pogodio u 9.9, ali imamo prvu medalju u Parizu!
  • Ivan Maričić je osigurao broncu, blizu je srebra!
  • Gorša je ispao i zauzeo šesto mjesto, Maričić je nakon 10.7 i 10.9 skočio na diobu drugog mjesto
  • Ostalo je još šest natjecatelja, Maričić je četvrti, Gorša peti nakon što je podbacio s hicem 9.5
  • Gorša je treći, Maričić peti, ispao je Argentinac Gutierrez
  • Kreće eliminacijska borba...
  • Nakon 10 hitaca Maričić je drugi, a Gorša četvrti!
  • Nakon prvih pet hitaca Maričić je drugi, a Gorša šesti!
  • Miran Maričić se nakon hica 10.9 probio na drugo mjesto. Petar Gorša je na 7. mjestu
  • Počelo je finale

Na streljani u Chateaurouxu, 250 kilometara od Pariza Petar i Miran u ponovili uspjeh iz Tokija gdje su obojica nastupila u finalu, ali u disciplini malokalibarske puške.

Maričić je plasman u finale zračne puške ostvario kao četvrti u kvalifikacijama s ukupno 631,3 kruga (105.4, 105.7, 106.1, 106.6, 104.8, 102.7), dok je Gorša kvalifikacije završio kao osmi sa 629.8 krugova (106.2, 104.9, 104.7, 104.4, 105.4, 104.2).

'Nerazdvojni smo, očito ne možemo jedan bez drugoga. Još 2017. godine smo obojica bili u finalu Svjetskog prvenstva, gdje smo obojica dosegnuli olimpijske kvote u Tokiju. U Tokiju smo obojica ušli u finale malokalibarske puške, a sada smo u Parizu u finalu zračne puške', kazao je Gorša u najavi današnjeg finala te nastavio:

'Ja sam imao jedan loš hitac u zadnjoj seriji koji me umalo koštao finala. Uspio sam ostati miran, pogoditi u zadnjih pet-šest hitaca čvrste centre i ugurao se među finaliste. Mogu reći da mi se to i sviđa jer sam sad u poziciji autsajdera u finalu. A to me jako motivira.'

'Ovo je velik uspjeh. Bile su to teške kvalifikacije, jedne od najtežih ikad. Srećom izdržali smo, pobijedili olimpijski pritisak. U finalu je sve moguće', kazao je Maričić.